Home Audi Audi A4 Allroad 2,0 TDI 170KM
Audi A4 Allroad 2,0 TDI 170KM PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 listopada 2009 20:51


 

 

Przyznam, że podszedłem do koncepcji lekko podniesionego nadwozia typu Allroad lekko sceptycznie – w końcu jakie mogą być zalety takiego rozwiązania w stosunku do normalnej wersji nadwozia A4, bo SUV typu Audi Q5 to to  jeszcze nie jest (który notabene stojąc obok jest dużo wyższy).

 

Długo nie czekałem aby poznać jego zalety -  już pierwszego dnia kiedy musiałem przewieźć 4 osoby z bagażami, a droga okazała się wręcz najeżona „śpiącymi policjantami” - te kilka centymetrów decydowało o tym, że załadowany samochód nie zawadzał podwoziem o te wytwory polskich drogowców – to bardzo mnie przekonało do Allroad'a.


 

 
Nowe nadwozie Audi A4 jest dużo większe od poprzedniego, nawet ja mając 191cm mogłem zająć wygodną pozycję za kierownicą i jednocześnie ktoś mógł usiąść za mną - w poprzedniej wersji było to do nie pogodzenia.

 


 


Testowany egzemplarz wyposażony był w opcjonalne koła o rozmiarze 245/55/18 -
tak duże koła to jednocześnie plusy (bardzo dobre trzymanie w zakrętach mimo podniesionego nadwozia) jak minusy (duża masa nieresorowana – czyli negatywny wpływ na komfort ) - jednak konstruktorzy Audi zrobili kawał dobrej roboty – A4 Allroad prowadzi się fenomenalnie.

 

 

Jakość tworzyw sztucznych i skóry użytych do wykończenia wnętrza jest na bardzo wysokim poziomie, a system szyn i mocowań w bagażniku przydał się do przewozu dyni:-)Brązowy kolor nadwozia (a dokładnie Teak) z beżową skórą na siedzeniach tworzy bardzo sympatyczne połączenie.


Silnik 2.0 TDI o mocy 170KM jest niezłym rozwiązaniem do tego samochodu – zapewnia wystarczające osiągi i zużycie paliwa na poziomie 7,4 l/100km (co przy wadze ok.1700kg nie jest złym wynikiem).

W myśl zasady nowe wrogiem starego – nowa skrzynia dwu-sprzęgłowa S-Tronic byłaby lepszym łącznikiem pomiędzy silnikiem a napędem quattro niż manualna 6-biegowa.

 

 

Maciej Szanter
 

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2010 13:34
 
Designed by vonfio.de