Home Imprezy/Events AUTONOSTALGIA 2014
AUTONOSTALGIA 2014 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 16 maja 2014 19:32

 

PORSCHE I NIE TYLKO NA AUTONOSTALGIA 2014

 

W halach targowych na ulicy Marsa w Warszawie rozpoczęła się impreza motoryzacyjna Autonostalgia - targi pojazdów zabytkowych, która potrwa do niedzieli. Dziś był dzień prasowy, a sobota i niedziela są dla wszystkich, więc warto zobaczyć. W pierwszym dniu firma PORSCHE miała konferencję prasową promującą nowy model i świętując powrót na rynek modelu Targa.

 

ZOBACZ TAKŻE; PORSCHE W CALIFORNII

 

To auto wręcz kultowe i legendarne i chwała konstruktorom, iż nie zmieniło się zanadto w najnowszej odsłonie. Jego design z szerokim słupkiem B i szklaną kopułą nad komorą silnikową nawiązuje do pierwowzoru wprowadzonego na rynek w 1967r. Otwarta 911 powstała w odpowiedzi na popularność, jaką w USA cieszyły się kabriolety. Tamtejsze przepisy bezpieczeństwa wymusiły jednak zastosowanie dodatkowych wzmocnień. Tak właśnie powstał ten model, którego nazwa pochodzi od rozgrywanego na Sycylii wyścigu Targa Florio.

 

 

Jak co roku firma wraz z Porsche Club Poland przygotowało dla gości targów liczne atrakcje. Na stoisku pojawiły się zabytkowe modele firmy, w tym kompletna reprezentacja 911 Targa.

 

 

 

Poza Porsche duże stoisko ma także Mercedes. Tam uwagę przyciąga piękny najnowszy S Coupe. Z pewnością na ulicy każdy się za nim obejrzy. Z klasyków firmy można również spotkać wiele starych modeli na czele z legendarną Pagodą.

 

 

 

Grzegorz Gac z prawej w rozmowie z Markiem Sworowskim z Porsche.

 

Red Grzegorz Traczewski w rozmowie z Tomaszem Ciecierzyńskim.

 

 

Z innych aut jest tam cała plejada samochodów polskich, jest przedwojenny CWS i wiele modeli aut z PRL. Na licznych stoiskach z polskimi samochodami rajdowymi i wyścigowymi mogliśmy spotkać starych mistrzów kierownicy i prawego fotela, Tomasza Ciecierzyńskiego – wybitnego kierwcę rajdowego „powożącego” jak nikt inny Fiatami 125p i Grzegorza Gaca – niegdyś w parze z Marianem Bublewiczem wicemistrza Europy w rajdach samochodowych.

Ale zobaczmy także inne zdjęcia z imprezy;

 

Z prawej auto Romualda Chałasa z Rajdu Monte Carlo.

 

 

Volvo P1800 takie jak Świętego.

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzieczkowski


 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

AUTO-TURYSTYKA W BERLIŃSKIM MAILENWERK

POZNAŃ MOTOR SHOW 2014


 
Designed by vonfio.de