Home Imprezy/Events XI ZLOT PLEJAD SUBARU
XI ZLOT PLEJAD SUBARU Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 21:20

 

PLEJADY 2014 - I DZIEŃ.

 

Uczestnicy  XI Zlotu Plejad SUBARU wyznaczyli sobie spotkanie w Wiśle. Bazą imprezy jest Hotel Stok. Na starcie do pierwszego dnia zlotu stawiło się 192 załogi, które miały do pokonania cztery wybrane przez siebie trasy: turystyczną szosową, turystyczną terenową i ostrzejsze: szosową i terenową. Poprzedniego dnia zorganizowano specjalne przygotowanie do zlotu. Nie obyło się oczywiście bez szkolenia dla pilotów, które zaskoczyło w tym roku swoich słuchaczy....

 

ZOBACZ TEŻ;    X ZLOT PLEJAD 2013 - RELACJA

 

... W roli wykładowcy pojawił się bowiem... instruktor strzelectwa. Te umiejętności okazały się bardzo przydatne w jednej z konkurencji nazwanej biatlonem. My zainteresowaliśmy się trasa turystyczną szosową, która wiodła szlakiem znanych i lubianych mieszkańców okolic Wisły. W Koniakowie spotkaliśmy koronczarki, w Żywcu piwowarów, w Milówce natrafiliśmy na ślady bliźniaków Łukasza i Pawła Golców, a w Wiśle jakoś tak dziwnie odczuwaliśmy oddech mistrza Adama Małysza. W realu mieliśmy możliwość porozmawiania z Kajetanem Kajetanowiczem, który wystąpił w roli Bardzo ważnego instruktora. Pomagał mu w tym jego osobisty pilot Jarosław Baran. Nie tylko ta znana załoga uczestniczy w tegorocznym zlocie. Obecni są oczywiście jeżdżący w barwach Subaru Poland Rally Team Dominik Butvilas i Kamil Heller. Nie zabrakło też zaprzyjaźnionego z Plejadami od lat super pilota i super ogrodnika Macieja Wisławskiego. Na nasze pytanie ostatnio bardzo tendencyjne "co u Ciebie słychać?" Maciej odpowiedział : "Nuda, nuda, nuda...". Rozwinięcie tej myśli w jednej z audycji Auto Plus Radio.

 Na zlotowych trasach pojawiły się dwa przyciągające wzrok Subaru. To model WRX STI. Jednym z nich z numerem  "0" jechali wspomniani Dominik Butvilas i Kamil Heller. Nas zainteresował inny model Subaru BRZ, który także pojawił się na zlotowej trasie.

 Nasz niekłamany podziw wzbudzili uczestnicy, którzy na zlot przyjechali pieczołowicie zrekonstruowanymi modelami Subaru znanymi z rajdowych tras. Samochody te z iście zegarmistrzowska precyzją nic nie odbiegają od oryginałów. Panie i Panowie wielki szacunek.

 

 

 Jutro drugi dzień zlotu i nasza kolejna relacjaze zlotu SUBARU . Spod skoczni w Wiśle pozdrawiają Katarzyna Bartosińska i Grzegorz Traczewski.

 

 

 

 
Designed by vonfio.de