Home Imprezy/Events MERCEDES BENZ VAN ECONOMY 2014
MERCEDES BENZ VAN ECONOMY 2014 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
środa, 10 września 2014 21:28

 

 

 

Ekonomicznie MERCEDESEM Sprinterem!


Czy duże auto dostawcze może być ekonomiczne? Po co tego próbować, przecież ma być przede wszystkim użytkowe. A jednak! Mercedes postawił wysoko poprzeczkę. Zorganizował zawody w jeździe ekonomicznej. Już trzecią edycję Mercedes Benz Van Economy.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;    MERCEDESY UŻYTKOWE W BEDNARACH


To prawdziwe zawody. Tu nie można było dostać zaproszenia. Należało wziąć udział w eliminacjach krajowych dla klientów, bądź dziennikarzy, a potem oczekiwać na wyniki.

 


W gościnnym Hotelu Bonifacio koło Sochocina, w środku lasu była baza imprezy. Niemal trzydziestu dziennikarzy poważnie potraktowało rywalizację. Faworytami byli znani z „lekkiej nogi” Red. Robert Bielecki i Igor Jurecki. Logistycznie i organizacyjnie imprezę zabezpieczała Akademia Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara z samym Tomkiem jako prowadzącym, a jego pilot rajdowy Daniel Dymurski (jeden z najlepszych pilotów w kraju) był instruktorem. Właśnie z nim przypadło mi jechać w teście na dystansie 54 km w czasie nie dłuższym niż 90 minut.

 

 


 

Trasa bocznymi drogami mazowieckimi, w większości płaskimi była trudna poprzez nierówny asfalt i dziury gdzieniegdzie. Co kilka minut startowały kolejne załogi. Auta były sprawdzone i przygotowane by były równorzędne.

 

Red. Igor Jurecki przed startem do rywalizacji.

 

Były też zawody w obsłudze użytkowych Mercedesów. Rywalizacja nabrała rumieńców. Dopiero na rozdaniu nagród okazało się, iż wyniki były naprawdę wybitne. Najgorsze wyniki to 5,4 litra w dużym aucie dostawczym z obciążeniem. A wygrał Igor Jurecki z niedoścignionym wynikiem 4,4 litra na setkę. Redakcje połączonych sił Auto-turystyka.pl i Auto Plus Radio uzyskały czołowy wynik 4,8 litra.

Gratulujemy ciekawej imprezy, oraz promocji jazdy eco i bezpieczeństwa ruchu. Już czekamy na następną edycję. MERCEDES z pewnością nas zaskoczy.

 


Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 
Designed by vonfio.de