Home Imprezy/Events I ZLOT MITSUBISHI - RELACJA
I ZLOT MITSUBISHI - RELACJA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 18 września 2016 06:04

 

Pierwszy - nie ostatni – zlot na dwudziestolecie

 

Tegoroczny zlot jest szczególny dla marki – w tym roku polska filia MITSUBISHI obchodzi bowiem 20 urodziny. Jest to wspaniałą okazją do świętowania i zabawy we wspólnym gronie. Spotkanie w środku Polski nad Zalewem Sulejowskim w Bronisławowie jest pierwszym zlotem kultowej japońskiej marki. Stawiło się niemal sto załóg na czterech trasach – szosowej, czyli sportowej, terenowej, turystycznej i turystyczno-terenowej. Wśród uczestników spotkać było można Annę Cieślak – aktorkę i ambasadora marki, która wieczorem czytała „zlotowym dzieciom” Małego Księcia i bajki japońskie.

 

OBEJRZYJ FILM   -   I ZLOT MITSUBISHI - RELACJA I

 

 

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

OBEJRZYJ FILM   -   I ZLOT MITSUBISHI - RELACJA II

 

Piątkowy wieczór to przyjazd uczestników i odprawa, ale już można poczuć atmosferę wyjątkowości. Na parkingu widać liczne L200 i Pajero, także Lancery Evo, OUTLANDERY ale też jest Colt cabrio i załoga z Niemiec w oklejonym w policyjne barwy Mitsubishi Panda Police!

 

 

 

 

Były cztery trasy do wyboru szosowa, turystyczno-terenowa, turystyczna i terenowa. Oczywiście różniły się nawierzchniami, po których w większości uczestnicy się poruszali, lecz także skalą trudności trasy. Ale fani marki i turystyki motoryzacyjnej to twarde towarzystwo i dzielnie zniosło wszelkie trudy.

 

 

 

Bunkier dla pociągów pancernych w Konewce.

 

 

Pierwszy zlot Mitsubishi był imprezą po prostu udaną. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Jedni próby sportowe, inni tor off-roadowy, jeszcze inni zwiedzanie okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Nie nudziły się tez dzieci, które mogły korzystać z atrakcji przygotowanego dla nich miasteczka, atakze posłuchać fragmentów „Małego Księcia” i bajek japońskich w świetnym wykonaniu ambasadorki Mitsubishi – Anny Cieślak. Ja podziwiałem olbrzymie umiejętności, którymi wykazały się załogi Lancerów na trasach przygotowanych przez Automobilklub Tomaszowski. Szacunek! Oko zaś cieszyłem przepięknymi widokami znad Pilicy i niepowtarzalnym klimatem „Niebieskich Żródeł”, fenomenu przyrodniczego na skalę europejską. A naprzeciwko nich zbudowano Skansen Tomaszowski, gdzie jest wiele militariów i ciekawych budynków przeniesionych tamże z okolicy.

 

 

 

Obawiałem się trochę porównań z corocznymi spotkaniami innej kultowej marki. Mitsubishi i jego fani dali radę. Świetnie w swojej roli sprawdziła się także Kinga Lisowska, „rzeczniczka prasowa” marki i samej imprezy, informując o tym wydarzeniu wielu przedstawicieli mediów. Dopisała też pogoda, która jak przystało na trwające jeszcze lato , pozwoliła cieszyć się ciepłem i słonecznymi promieniami.

 

 

Red. Grzegorz Traczewski pokazuje Annie Cieślak ostatni AUTO ROK.

 

Mitsubishi to marka kultowa przez wielu podziwiana za swe nieprzeciętne osiągnięcia – dość przypomnieć sukcesy Kenjiro Shinozuki w terenowym Pajero w słynnym Rajdzie Dakar – który seryjnie wygrywał etapy imprezy. Tommi Makinen cztery razy z rzędu został Mistrzem Świata w rajdach samochodowych za kierownicą „taksówki” - czterodrzwiowego, dużego sedana jakim jest Lancer. Trzy lata temu firma wystawiła wyścigówki z silnikami elektrycznymi do słynnego wyścigu górskiego w USA Pikes Peak. Obecnie świętuje okrągłe pół wieku produkcji aut elektrycznych, a przyszłością są hybrydowe auta, które także można ładować z gniazdka.

 

 

 

Zwiedzaliśmy znany bunkier dla pociągów pancernych w Konewce koło Spały. Kilka kilometrów nieopodal z drugiej strony spały jest drugi bliźniaczy bunkier w Jeleniu. Uczestnicy byli też w świeżo odnowionym zamku w Inowłodzu. Nad Pilicą w Spale było zadanie firmy Maxi Cosi - prawidłowego zamontowania fotelika samochodowego do auta na czas. Wszak to impreza rodzinna.

 

 

 

Na przedmieściach Tomaszowa na wielkiej łące zbudowano miasteczko 4x4, gdzie próby terenowe mieli także ci z tras turystycznej i szosowej. Była jak się okazało trudna próba ciągnięcia na „saniach” drugiego członka załogi po krętym torze, gdzie ciągnący miał na oczach okulary przez które absolutnie nic nie widział. Śmiechu było co niemiara, gdyż łatwo było zgubić trasę, a to oznacza karne punkty.

 

 

 

Nieopodal są Groty Nagórzyckie, w których niegdyś wydobywano piasek kwarcowy. Okolice Tomaszowa są miejscem najbogaciej występujących i największych pokładów piasku kwarcowego na świecie. Sto milionów lat temu do morza wpływała tu potężna rzeka niosąca piasek z ogromnych wtedy Gór Świętokrzyskich.

 

 

 

Wywierzysko Niebieskie Źródła przy Pilicy na przedmieściach Tomaszowa Maz.

 

 

W imprezie MITSUBISHI podkreślić należy jedno, iż nie było specjalnego reżimu czasowego i napinania się na trasie by zdążyć na następne miejsce. Trasa także nie była długa, była zwarta. Wszystko zamknęło się w mniej niż sto kilometrów. Auta spisywały się wyśmienicie, o ich sprawność dbały specjalne serwisy. Gratulacje dla organizatora, który już zapowiada zlot „Mitsumaniaków” w przyszłym roku na czerwiec.

 


 

 

Nasze relacje przeczytacie także na MOTOFAKTY.PL, w AUTO ROK, oraz w MIEJSCOWA.PL. Wysłuchacie w audycjach AUTO PLUS RADIO i TV na falach Radio ZET GOLD i Radio SIEDEM.

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski i Grzegorz Traczewski

Zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;


50 LAT MITSUBISHI Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

 

MITSUBISHI OUTLANDER - PREMIERA

 

MITSUBISHI BIJE REKORD GUINNESA

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de