Home Imprezy/Events II TARGI EKO FLOTA WKRÓTCE
II TARGI EKO FLOTA WKRÓTCE Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 29 września 2017 08:48

 

II Międzynarodowe Targi EkoFlota – premiera Jaguara I-PACE i gwiazdy polskiej motoryzacji


II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 6-7 października w Warszawie. W ich trakcie polską premierę będzie miał Jaguar I-PACE w wersji koncepcyjnej. Prezentowane będą też m.in. sportowa hybryda Lexus LC 500h, Hyundai IONIQ i modele Tesli. Targi poprowadzą znani z anteny TVN Turbo Adam Kornacki i Rafał Jemielita.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz   YOUTUBE


Wicemistrz Polski Jakub ‘Colin’ Brzeziński będzie woził zwiedzających autem elektrycznym, a jednym z gości będzie znany YouTuber Kickster.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność będą podzielone na przeznaczony dla profesjonalistów Dzień Biznesowy (piątek, 6 października) oraz Dzień Otwarty (sobota, 7 października), na który organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, motoryzacją i "zielonym" stylem życia. Wstęp na oba dni jest bezpłatny.

 


Premiery i testy samochodów ekologicznych

Jedną z głównych atrakcji Targów EkoFlota będzie polska premiera Jaguara I-PACE w wersji koncepcyjnej. Samochód był pokazywany dotychczas tylko w Genewie i Frankfurcie. Auto w wariancie produkcyjnym pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018 r. Pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki został wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm, dostępnym już od pierwszych obrotów silnika. Baterie i silniki zostały zamontowane nisko, co przyczynia się do polepszenia prowadzenia. Sprint do 100 km/h trwa tylko 4 s. Na jednym ładowaniu będzie można pokonać nim ponad 500 km, a przy użyciu szybkiej ładowarki naładować baterie do 80% w zaledwie 90 min.

W trakcie Targów będzie można obejrzeć samochody marek BMW, Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, SEAT, Škoda, SMART, Tesla, Toyota i Volkswagen. W gamie prezentowanych modeli znajdą się m.in. Tesla Model S i X, Hyundai IONIQ, Nissan LEAF, SMART Electric Drive, Toyoty C-HR, Prius i Prius Plug-in Hybrid, Range Rover Velar, Jaguary F-Pace i XF Sportbrake, hybrydowe Mercedesy Klasy E i GLC czy hybrydy Lexusa: NX, IS, GS i LC.

Samochody wystawców przez oba dni będą dostępne dla zwiedzających do testów. W Dniu Otwartym auta będą wyposażone w foteliki dla dzieci.

 


Innowacje, ekologia, mobilność

W trakcie II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność będą prezentowane nowoczesne rozwiązania związane z szeroko rozumianą mobilnością i ochroną środowiska, m.in. stacje ładowania pojazdów oraz rowery i skutery elektryczne. Swoją strefę będą miały koła naukowe polskich uczelni. Będą one pokazywać skonstruowane przez siebie i nagradzane w międzynarodowych plebiscytach bolidy, elektryczne jednoślady czy pojazdy zasilane energią słoneczną.

W Dniu Biznesowym odbędzie się Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z różnych branż z Polski i zagranicy. Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zwieńczeniem Dnia Biznesowego będzie wręczenie nagród II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność dla najbardziej ekologicznych i innowacyjnych pojazdów, rozwiązań oraz flot 2017 roku. Ponadto zostaną wręczone nagrody specjalne, m.in. dla najlepszych menadżerów flot.

Dzień Otwarty to nowość tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Gośćmi specjalnymi będą znane postacie związane z motoryzacją, w tym popularny YouTuber Kickster oraz Wicemistrz Polski w rajdach Samochodowych Jakub ‘Colin’ Brzeziński, który będzie woził zwiedzających samochodem elektrycznym.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w zawodach Ekodrift czy napędzić miniaturowe bolidy energorowerem. Beata Bublewicz, córka mistrza rajdowego Mariana Bublewicza, poprowadzi grę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. O najmłodszych zatroszczą się profesjonalni animatorzy. Na Targach powstanie strefa Dziecioland, której atrakcje to m.in. malowanie twarzy, zwierzaki z baloników, dmuchany zamek i kącik z kolorowankami. Na miejscu do dyspozycji uczestników będą food trucki.

Głównymi Partnerami Honorowymi są Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Partnerem Głównym jest RAWICOM. Organizatorem jest "Menadżer Floty: Forum Biznesowe".

Więcej informacji na stronie targiekoflota.pl. Targi odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r. (Centrum Targowo-Kongresowe, ul. Marsa 56C, 04-242 Warszawa, www.centrummtpolska.pl).

Dla mediów

Przedstawiciele mediów, którzy chcą wziąć udział w II Międzynarodowych Targach EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność proszeni są o wypełnienie formularza akredytacyjnego w zakładce Dla mediów.

 

AUTO-TURYSTYKA.PL będzie relacjonować Targi Eko Flota.

 

 
Designed by vonfio.de