Home Imprezy/Events AUTO-TURYSTYKA - RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
AUTO-TURYSTYKA - RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 31 lipca 2011 12:45

 

 

Turystyka samochodowa - Zlot w Uniejowie.

 

Kolejna impreza wakacyjna nie jest jedną z wielu, lecz atrakcyjną propozycją wypoczynku i spotkania dla znajomych i przyjaciół. Zlot starych samochodów zorganizowany przez Automobilklub Łódzki zgromadził niemal 30 załóg w oldtimerach i youngtimerach. Gościny udzielił Uniejów, miejscowość, która rozwija się i otwiera na turystów.

 

 

 

Młody pasjonat przy Rolls Royce.

 

Start w sobotę z terenu Automobilklubu przy ulicy Drewnowskiej. Tamże krótka próba sportowa. Uczestnicy zawitali do Uniejowa, po drodze przejeżdżając przez najbardziej malownicze tereny województwa łódzkiego. W Uniejowie gościł ich zamek. Nieopodal nad Wartą odbywała się impreza z okazji 30-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Były lokalne władze i posłowie na sejm z regionu. Śpiewał Andrzej Dąbrowski, w latach 70-tych także kierowca rajdowy, wykonał swój największy przebój "Do zakochania jeden krok", oraz inne piosenki.Tam też odbyła się parada i wystawa aut. Publiczność, licznie przybyła, by podziwiać auta. A było co podziwiać. Kilka Porsche z lat 60-tych i 70-tych. FIAT 600, którym przyjechały dwie dziewczyny, milicyjny FIAT 125p, kilka samochodów Warszawa, w tym M20, VW Garbus i VW „Ogórek”, Rolls Royce, Cadillac, Syrena, Wartburg, Citroen 2CV, Mercedes i inne.

 

Andrzej Dąbrowski z uczestniczkami Rajdu.

 

Dariusz Pająk z autorem przy VW "Ogórek".

 


 

Po wystawie odbyła się krótka próba sprawnościowa. Ambitnie pojechał Rolls Royce, także Wartburg. Doskonale pojechał ku naszemu zdziwieniu ponad 6-metrowy Cadillac, wyjątkowo sprawnie na tak duże auto. Syrena pojechała godnie, pozdrawiając publiczność, a FIAT 125p włączył „koguta” i sygnał dźwiękowy podążając do akcji! Próbę wygrało w pięknym stylu zielone Porsche 911, którego właściciel planuje start w przyszłorocznym Rajdzie Monte Carlo.

 

 

 

Impreza integracyjna w pobliskim miejscu, jakim jest Kasztel Rycerski „Na Gorących Źródłach” pozwala na wymianę wrażeń i niekończące się rozmowy przy ognisku.

 


Porsche z roku 1963

 

W niedzielę konkurs elegancji aut i właścicieli. Obowiązują stroje zgodne z epoką i przeznaczeniem samochodów. Taka impreza ożywiła Uniejów.

Pan Dariusz Pająk członek zarządu Automobilklubu Łódzkiego opowiada o imprezie i autach zgromadzonych. „To druga impreza od lutego, gdy działa nowy zarząd. Następną imprezę planujemy już we wrześniu”. Pan Dariusz przyjechał VW Ogórkiem z silnikiem o mocy 45 KM. Jedziemy z nim na krótką przejażdżkę. Podążamy godnie i niezbyt prędko.


 Uniejów - miasto nad Wartą w województwie łódzkim, na zachód od Łodzi. Ma około 3000 mieszkańców. Miasto jak cała gmina ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi. Co roku odbywa się tu Wielki Turniej Rycerski, oraz Jarmark Średniowieczny. Więcej na  www.uniejow.pl

 


 

Bardzo miła impreza w atrakcyjnej scenerii. Uniejów ze swym zamkiem to doskonałe miejsce dla starych samochodów, które zawsze doskonale wyglądają na tle zamków i pałaców. Gratulujemy dobrej organizacji. Czekamy na następną imprezę.

 

Więcej informacji także na; www.automobilklublodzki.pl

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia: Adam Władysław Jankowski


Zobacz także;

ZLOT MERCEDESA W NIDZICY

 
Designed by vonfio.de