Home Inne/Others RAINBOW TOURS ZAPRASZA
RAINBOW TOURS ZAPRASZA Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 21:46

 

 

Chorwackie miasta czekają: poznaj perły Dalmacji!

Dalmacja kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami i idealnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Warto jednak pamiętać, że ten region turystyczny może się pochwalić jednocześnie wspaniałymi miastami, gdzie czekają na turystów najcenniejsze zabytki Chorwacji. Które z nich warto odwiedzić?

 

Turyści spędzający wczasy w Chorwacji nie powinni mieć obecnie żadnych problemów z zaplanowaniem objazdu po najpiękniejszych miastach Dalmacji. Korzystając z oferty zorganizowanych wczasów, nie trzeba przecież rezygnować z indywidualnych wycieczek do najciekawszych ośrodków miejskich w tej części kraju. Rainbow Tours oferuje wczasy all inclusive w Chorwacji wraz z szeroką ofertą wycieczek fakultatywnych, z których może skorzystać każdy miłośnik historycznych ośrodków miejskich. Każdy może też skorzystać z coraz liczniejszych w tym kraju wypożyczalni samochodów. Wbrew pozorom przepisy w Chorwacji nie różnią się zbytnio od tych, które obowiązują w Polsce. Należy pamiętać o tym, że w tym kraju bardzo rygorystycznie podchodzi się jednak zarówno do kwestii związanych z trzeźwością kierowców (zawartość alkoholu we krwi nie może być większa niż 0,0 promila), jak z parkowaniem. Ci, którzy zaparkują w miejscu niedozwolonym, muszą się liczyć z tym, że ich samochód zostanie odholowany niemal natychmiast na policyjny parking. Przestrzegać też trzeba ograniczeń prędkości oraz pamiętać o obowiązkowych elementach wyposażenia pojazdu: trójkącie ostrzegawczym, apteczce oraz kamizelce odblaskowej. Ta ostatnia jest niezbędna w chwili, gdy zdarzy nam się niespodziewany postój przy ruchliwej drodze i będziemy musieli choć na chwilę opuścić samochód.

 

Gdzie warto się zatrzymać w trakcie przejażdżki po dalmatyńskim wybrzeżu?

Miejsc, które warto uwzględnić w programie takiej wyprawy, jest na terenie Dalmacji sporo. Ta kraina może się pochwalić wspaniałą historią i kulturą, a piękne budowle w tutejszych miastach świadczą o tym najlepiej. Dubrownik, znany ze wspaniałej starówki oraz potężnych murów obronnych, jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Chorwacji. Wystarczy pokonać 150 km od tego miasta, by znaleźć się w kolejnym miejscu godnym polecenia. To Split – wyjątkowe miasto, znane ze wspaniałego pałacu Dioklecjana oraz pięknej starówki. W północnej części Dalmacji wyróżnia się z kolei miasto Zadar. I ono może się pochwalić perełkami dawnej architektury, a spacery po historycznych uliczkach Starego Miasta sprawiają wiele radości turystom. Zmotoryzowani turyści bez większych problemów dostaną się również na tereny środkowej Dalmacji. Tu czeka na nich Trogir – niewielkie miasto portowe, znane z pięknych rezydencji, zabytków sakralnych oraz Bramy Lądowej. Spacer w takim otoczeniu to nie lada atrakcja, z której chętnie korzystają wszyscy miłośnicy sztuki i historii.

 

Dalmacja to region wyjątkowy. Tu Chorwacja każdego z nas oczaruje pięknymi widokami oraz cennymi zabytkami. Zmotoryzowanym turystom w zwiedzaniu najpiękniejszych miast tego regionu pomogą dobrze utrzymane drogi, dzięki którym szybko i wygodnie można się przemieszczać pomiędzy najciekawszymi miejscowościami w tej części kraju. Warto skorzystać z takich wygód i maksymalnie wykorzystać czas spędzony na chorwackim wybrzeżu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;

WYSPY KANARYJSKIE - autem przez świat

 
Designed by vonfio.de