Home Jeep JEEP RENEGADE MILITARY D
JEEP RENEGADE MILITARY D Email
Wpisany przez Adam Janczur   
piątek, 09 czerwca 2017 03:55

 

RENEGADE – ZAWSZE NA POSTERUNKU

 

Pierwszy amerykański SUV zaprojektowany by rywalizować w Europie wśród niezwykle modnych małych, miejskich aut typu SUV. Ma w dodatku jedną bardzo ważną rzecz – doskonały system napędu JEEP, który doskonale daje radę nie tylko w lekkim terenie.

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


PRZECZYTAJ TEŻ;  JEEP NA MORAWACH

 

Z pasją nawiązuje do wojennej historii marki i 70 lat doświadczeń w produkcji aut wszędołazów. Wygląd Renegade nawiązuje do oryginalnego modelu Willys z 1941 roku – auta militarnego, które wygrało drugą wojnę światową.

 

PRZECZYTAJ TEŻ; JEEP RENEGADE - HISTORIA

 

 

Testowaliśmy już model z silnikiem wysokoprężnym 2,0 140 KM. Teraz przyszła kolej na takie auto, lecz z mniejszym, a właściwie słabszym silnikiem 120 KM. Trzeba przyznać, iż jest nieco mniej dynamiczny, ale generalnie daje radę. W terenie nie czuć różnicy gdyż moment obrotowy jak to w dieslu jest zawsze pokaźny. Jednostka napędowa sprzężona jest z 6-biegową mechaniczną skrzynią biegów. Przełożenie pierwszego biegu jest bardzo krótkie, jakby w teren. Pozostałe biegi są adresowane typowo do normalnego codziennego użytkowania.

 

 

Generalnie auto jest jakby męskie, przeznaczone do terenowych wyzwań, lecz również wtedy gdy potrzeba delikatne, miejskie. Cóż, zamówić można go także w wersji bardzo terenowej z blokadami mechanizmów różnicowych i podwyższonym zawieszeniem. Wszak to legendarny JEEP.

 

 

Więcej opisu auta w poprzednim teście JEEP RENEGADE.

 

Zobacz naszą fotorelację z testu tej wersji;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

JEEP RENEGADE - PREMIERA

 
Designed by vonfio.de