Home Karting/Kart racing ROZPOCZĘCIE SEZONU KARTINGOWEGO
ROZPOCZĘCIE SEZONU KARTINGOWEGO Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 kwietnia 2016 04:08

 

ROKERSI ROZPOCZĘLI SEZON

Na torze Awix Racing Arena w Toruniu zainaugurowano kartingowy sezon w naszym kraju. W cieszącej się największą popularnością serii ROK CUP POLAND rywalizowano w pięciu kategoriach, w których pojawiło się kilku nowych, utalentowanych zawodników. Oprócz krajowej czołówki, na starcie stanęli także reprezentanci Litwy, Ukrainy i Niemiec.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  PRX MISTRZOSTWA POLSKI W RALLYCROSSIE

 

ZNAJDŹCIE NAS TEŻ na  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


Wśród najmłodszych kartingowców - w klasie Baby Rok, obydwa wyścigi pierwszej rundy wygrał Julian Śmiechowski. W podsumowaniu dnia, drugą lokatę zajął Kajetan Gawron, a trzecią Mikołaj Kania. Nazajutrz, podczas drugiej rundy, Śmiechowski nieco „zwolnił obroty” i zajął szóste miejsce. Dwa zwycięstwa tym razem zanotował prezentujący znakomite tempo Jan Przyrowski. Obok zawodnika Automobilklubu Leszczyńskiego na podium stanęli Antoni Derebecki i Kajetan Gawron.

W Mini Roku podczas pierwszej rundy triumfował Marcel Kuc przed Piotrem Protasiewiczem i Jakubem Szablewskim. Ten ostatni wygrał półfinałowy wyścig następnego dnia, ale w finale ponownie górą był Kuc i to zawodnik TTSK K-Team Tarnów zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Szablewskiego i Protasiewicza.

 


Wyjątkowe emocje towarzyszyły pojedynkom w klasie Junior Rok. W sobotę, pod drugiej lokacie w półfinale i zwycięstwie w finałowym starciu, triumfował Szymon Urbaniak przed Gustasem Grinbergasem z Litwy i debiutującym w tej kategorii Adrianem Janickim. Podczas drugiej rundy Grinbergas był żądny rewanżu i od startu prowadził w wyścigu półfinałowym, jednak na ostatnim okrążeniu Urbaniak zdołał go wyprzedzić! Wszyscy z wielkim zainteresowaniem czekali więc na wielki finał, który zapowiadał się niezwykle interesująco. Tuż po starcie na pozycję lidera wysunął się Gustas Grinbergas przed swoim rodakiem Danieliusem Vavilovasem, ale już na pierwszym zakręcie doszło do kontaktu jednego z Litwinów z Szymonem Urbaniakiem, w wyniku którego Polak spadł na koniec stawki. Jednak dzięki znakomitej jeździe Urbaniak szybko odrobił straty i po kilku okrążeniach wrócił do czołówki. Następnie zaatakował Vavilovasa, ale ponownie doszło do kontaktu, po którym obaj zawodnicy wypadli z toru. W tych okolicznościach jako pierwszy linię mety minął Grinbergas, jednak decyzją sędziów zawodnik z Litwy został ukarany doliczeniem 10 sekund, co oznaczało, że zwycięzcą wyścigu i całej drugiej rundy został debiutujący w „Juniorach” Adrian Janicki. Reprezentant zespołu Jastrzębski Racing wyprzedził w podsumowaniu dnia Franciszka Palmirskiego i Marcina Zająca.

 


Kategoria Rok GP15 podczas obu rund padła łupem Michała Kasiborskiego, za którym finiszowali Igor Lejko i Bartosz Mila. Natomiast w klasie Rok GP25 pierwszą rundę sezonu wygrał Niemiec Marcel Prokscha-Koppen przed Adrianem Marcinkiewiczem i Danielem Zającem. W powtórce najszybszy był Zając, który wyprzedził znanego z rajdowych tras Ariela Piotrowskiego oraz Jakuba Dobroszczyka. Startujący tylko w niedzielę inny rajdowiec Tomasz Gryc, został sklasyfikowany na piątej pozycji.

 


Pierwsze dwie rundy Rok Cup Poland 2016 za nami. Cieszy zacięty poziom rywalizacji i frekwencja w klasach dla najmłodszych zawodników: Baby Rok (19 startujących) i Mini Rok (29) oraz stale rosnąca liczba uczestników pokazów dla adeptów sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej. Kolejne zawody odbędą się już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 22-23 kwietnia w Bydgoszczy.

Przy okazji dziękujemy firmie Ekantor.pl i WrOOOOm TV za organizację relacji telewizyjnej z zawodów.


 

ZOBACZ TAKŻE;

ŚWIATOWY FINAŁ ROK CUP 2015

 
Designed by vonfio.de