ROK CUP POLAND W BYDGOSZCZY Email
Wpisany przez Administrator
wtorek, 26 kwietnia 2016 05:11

ROKERSI NAD BRDĄ

Kolejne dwie rundy serii Rok Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy, tym razem – ze względu na dostępność toru - zostały rozegrane w piątek i sobotę. Podczas III rundy w kategorii Baby Rok klasą dla siebie był Piotr Czaja, który triumfował zarówno w półfinale, jak i w wyścigu finałowym.

ZNAJDŹCIE NAS TAKŻE NA   FACEBOOK oraz   YOUTUBE

Drugą lokatę w podsumowaniu dnia zajął Julian Śmiechowski, a trzecią Franciszek Czapla. Nazajutrz Czaja kontynuował zwycięską passę wygrywając pierwszy wyścig IV rundy, jednak w drugim wyścigu zawodnik Automobilklubu Leszczyńskiego stracił prowadzenie po kolizji ze Śmiechowskim. Sędziowie nie dopatrzyli się jednak nieprawidłowości w tym incydencie i to zawodnik Automobilklubu Wielkopolskiego został zwycięzcą finału oraz całej rundy. Drugi był Mikołaj Kania, a trzeci niepocieszony Piotr Czaja. W klasyfikacji generalnej po IV rundach liderem jest Śmiechowski (227 pkt.) przed Janem Przyrowskim (176) i Czają (169).

W klasie Mini Rok w Bydgoszczy niepodzielnie panował Jakub Szablewski – triumfator wszystkich czterech wyścigów. W piątek sklasyfikowano za nim Marcela Kuca i Piotra Protasiewicza, a w sobotę ponownie Kuca i Michała Banasia. W punktacji sezonu na czele jest Kuc (260 pkt.), drugie miejsce zajmuje Szablewski (255), a trzecie Protasiewicz (201).

Podobnie jak Kuba Szablewski w Mini Roku, komplet punktów w Junior Roku zdobył Adrian Janicki. Razem z zawodnikiem Automobilklubu Zielonogórskiego Duet na podium obu rund stanęli Litwini Gustas Grinbergas i Danielius Vavilovas. Janicki (256 pkt.) jest także liderem klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Grinbergasa (218) i Szymona Urbaniaka (178).

Wreszcie w połączonej stawce zawodników w kategoriach Rok GP15/25 obie rundy wygrał Igor Lejko, który triumfował we wszystkich wyścigach. Na drugim miejscu dwukrotnie finiszował Bartosz Mila, a na trzecim - w piątek Daniel Zając, natomiast w sobotę Adrian Marcinkiewicz. W punktacji prowadzi Lejko (270 pkt.) przed Milą (216) i Zającem (162).

Klasyfikację klasy Rok GP25 otwiera Daniel Zając (266 pkt.), drugi jest Adrian Marcinkiewicz (224), a trzeci Marcel Prokscha-Koppen (197).

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 maja na Torze Poznań.