ROK CUP POLAND - KOLEJNA ELIMINACJA Email
Wpisany przez Administrator
niedziela, 12 czerwca 2016 15:57

Puchar Roka w Starym Kisielinie

Kolejne dwie rundy tegorocznego Rok Cup Poland odbyły się w Starym Kisielinie, niedaleko Zielonej Góry. Na torze WallraV Racing Clubu kartingowcy rywalizowali w pięciu klasach, a w przerwach między wyścigami na tor wyjeżdżała liczna grupa najmłodszych adeptów tej dyscypliny, nieposiadających jeszcze licencji sportowej, którzy uczestniczyli w przejazdach pokazowych.

PRZECZYTAJ TEŻ;   ROK CUP POLAND W POZNANIU

ZNAJDŹ NAS NA   FACEBOOK oraz   YOUTUBE

Podczas VII rundy w kategorii Baby Rok triumfował Mateusz Pasiuk przed Julianem Śmiechowskim i Mikołajem Kanią, natomiast w podsumowaniu VIII rundy triumfował Jan Przyrowski (wygrał oba wyścigi), drugi był Piotr Czaja, a trzeci Julian Śmiechowski. W klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Śmiechowski (422 pkt.) przed Przyrowskim (383) i Czają (374).

Rywalizacja w klasie Mini Rok toczyła się pod dyktando Marcela Kuca, który stanął na najwyższym stopniu podium w podsumowaniu obu rund Pucharu Roka. Drugą lokatę pierwszego dnia wywalczył Jakub Szablewski, a trzecią Wiktor Leśkiewicz. Nazajutrz za Kucem sklasyfikowano Mateusza Lenarta i Jakuba Szablewskiego, który pozostaje liderem punktacji z dorobkiem 508 pkt. i wyprzedza Marcela Kuca (458) oraz Piotra Protasiewicza (310).

Z kolei w kategorii Junior Rok pierwszego dnia komplet punktów zdobył Adrian Janicki, drugie miejsce zajął Marcin Zając, a trzecie Litwin Danielius Vavilovas. Podczas VIII rudny triumfował Zając przed Adrianem Janickim i Wojciechem Grzybem. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Janicki (486 pkt.), drugą lokatę zajmuje Gustas Grinbergas (430), a trzecią Szymon Urbaniak (315).

W klasie Rok15 komplet czterech zwycięstw zanotował Igor Lejko, dwukrotnie wyprzedzając starszego z braci Zająców – Daniela. Pierwszego dnia na trzecim stopniu podium stanął Piotr Dembiński, a drugiego – Niemiec Marcel Prokscha-Koeppen. Lejko (546 pkt.) jest także liderem klasyfikacji po ośmiu rundach tegorocznego sezonu przed Zającem (348) i Prokscha-Koeppenem (260).

Daniel Zając, podobnie jak kilku innych zawodników, jest klasyfikowany także w kategorii Rok25, w której pewnie wygrał obie rundy w Starym Kisielinie. Zawodnik miejscowego WallraV Racing Clubu najpierw wyprzedził Adriana Marcinkiewicza i Mariusza Szymczyka, a w podsumowaniu VIII rundy - Marcela Prokscha-Koeppena i Adriana Marcinkiewicza. W „generalce” Zając (548 pkt.) ma za sobą Marcinkiewicza (433) i Prokscha-Koeppena (384).

Podobnie jak podczas poprzednich dwóch rund Rok Cup Poland, zwycięzcy kwalifikacji w każdej z kategorii zostali nagrodzeni kompletem opon ufundowanym przez KIA MOTORS POLSKA, organizatora wyścigowej serii KIA LOTOS RACE. Dodatkowo, każdy z triumfatorów czasówki losował nazwisko innego zawodnika ze swojej klasy, dla którego przygotowano nagrodę dodatkową, także ufundowaną przez KIA.

Następne dwie rundy Rok Cup Poland 2016 zostaną rozegrane w dniach 18-19 czerwca na Torze Poznań, na który Rokersi zawitają już po raz drugi w tegorocznym sezonie.