Home Karting/Kart racing ROK CUP POLAND - ELIMINACJA W TORUNIU
ROK CUP POLAND - ELIMINACJA W TORUNIU Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 lipca 2016 07:27

 

 

Puchar Roka w Toruniu

Przy zmiennej, kapryśnej pogodzie, na torze kartingowym zlokalizowanym przy toruńskiej AWIX Arenie rozegrano 11. i 12. rundę serii Rok Cup Poland 2016. Także i tym razem triumfatorzy kwalifikacji w każdej z kategorii zostali nagrodzeni kompletem opon ufundowanym przez KIA MOTORS POLSKA, organizatora wyścigowej serii KIA LOTOS RACE. Oprócz tego, każdy ze zwycięzców czasówki losował nazwisko zawodnika ze swojej kategorii, który otrzymywał nagrodę dodatkową, także ufundowaną przez KIA.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   KARTINGOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW


ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA   YOUTUBE oraz   FACEBOOK

 

Warto wspomnieć, że w sesjach treningowych przed kolejnymi rundami Roka, wziął udział Jan Kisiel – zwycięzca ubiegłorocznej serii AUDI TT Sport Cup, który w tym sezonie ściga się w rozgrywanych w Azji zawodach Audi R8 LMS Cup.

 

 


Na liczącym 1037 metrów trudnym technicznie torze, tym razem zawodnicy musieli zmagać się także z gwałtownymi zmianami pogody. Co pewien czas nad okolicę przesuwały się ciemne chmury zwiastujące deszcz, co utrudniało wybór odpowiedniego ogumienia. W klasie Baby Rok klasą dla siebie był Jan Przyrowski (A. Leszczyński), który triumfował we wszystkich czterech wyścigach. Drugą lokatę pierwszego dnia zajął Julian Śmiechowski (A. Wielkopolski), a trzecią zdobywca pole position Igor Borowski (A. Koszaliński), natomiast nazajutrz podium uzupełnili Piotr Czaja (A. Leszczyński) i ponownie Śmiechowski. Po 12. rundach na czele punktacji znajduje się Śmiechowski ( 582 pkt.) przed Przyrowskim (556) i Czają (468).

Pierwszy dzień w Mini Roku przebiegał pod dyktando Marcela Kuca (TTSK K-Team Tarnów) i Jakuba Szablewskiego (A. Leszczyński), którzy w obu wyścigach zajęli dwie czołowe lokaty. Drugie miejsce w podsumowaniu dnia zajął Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club). Nazajutrz ponownie komplet punktów zdobył Kuc, drugi był bardzo równo jeżdżący Szablewski, a trzecie miejsce tym razem zajął jego kolega z KRT Exprit Team – Aleksander Klimaszewski (A. Polski). W klasyfikacji generalnej prowadzi Kuc (684 pkt.) przed Szablewskim (632) i Karolem Pasiewiczem (433).

 


W klasie Junior Rok podczas 11. rundy dwa zwycięstwa odniósł Marcin Zając (Wallrav Racing Club), wyprzedzając Szymona Urbaniaka (A. Wschodni w Lublinie) i Wojciecha Grzyba (A. Wielkopolski). Taka kolejność utrzymałaby się również w podsumowaniu 12. rundy, gdyby nie Litwin Gustas Grinbergas (piąty pierwszego dnia), który wygrał wyścig finałowy i całą rundę. Grinbergas (609 pkt.) prowadzi także w klasyfikacji generalnej przed Adrianem Janickim (564) i Urbaniakiem (502).

Igor Lejko (Wallrav Racing Club) nadal dominuje w kategorii Rok 15. W Toruniu zawodnik AMO Racong Teamu wygrał wszystkie wyścigi, pierwszego dnia wyprzedzając Daniela Zająca (Wallrav Racing Club) i Niemca Marcela Prokscha-Koppena, a drugiego: Prokscha-Koppena i Ariela Piotrowskiego (A. Kujawsko-Pomorski). W klasyfikacji sezonu Lejko (735 pkt.) wyprzedza Zająca (459) i Prokscha-Koppena (424). W odrębnej klasyfikacji klasy Rok 25 w Toruniu triumfowali Daniel Zając i Marcel Prokscha-Koppen. Liderem klasyfikacji generalnej w tej kategorii jest Zając (677 pkt.) przed Prokscha-Koppenem (594) i Adrianem Marcinkiewiczem (520).

 


Teraz Rokersi będą mieli kilkutygodniową przerwę, podczas której część z nich weźmie udział w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Natomiast ostatnie dwie rundy tegorocznego Rok Cup Poland odbędą się w dniach 3-4 września na nowym torze w Słomczynie.

 
Designed by vonfio.de