Home Karting/Kart racing KARTINGOWE TROFEO AUTUNNO W ITALII
KARTINGOWE TROFEO AUTUNNO W ITALII Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2016 19:58

 

POLSCY ROKERSI WYSOKO W LONATO

 

26. Edycja Trofeo Autunno rozegrana na torze w Lonato przebiegała pod znakiem udanych występów naszych zawodników, startujących na co dzień w serii Rok Cup Poland.

 

ZOBACZ TEŻ; FINAŁ KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W STARYM KISIELINIE

 

Mimo, że większość zawodników traktuje udział w tej imprezie jako trening przed Światowym Finałem Roka, to silna, międzynarodowa stawka kartingowców sprawiła, że w Trofeo Autunno emocji nie brakowało. Cieszy fakt, że o czołowe lokaty z powodzeniem rywalizowali polscy zawodnicy, w większości znani z rozgrywanej na naszych torach serii Rok Cup Poland.

 

Dominacja naszych kierowców najbardziej była widoczna w kategorii Junior Rok. Podczas finałowej rozgrywki w Lonato (zawody rozgrywane były przez dwa weekendy) najlepiej radził sobie Kacper Szczurek, który stanął na najniższym stopniu podium. Wysokie, piąte miejsce zajął Maciek Szyszko, a dziesiąty był Adrian Janicki. W tej klasie startował także Maricn Zając (24. miejsce)i Filip Zagórski (33).

W końcowej klasyfikacji generalnej Junior Roka Polacy zajęli całe podium - pierwsze miejsce wywalczył Kacper Szczurek przed Maciejem Szyszko i Adrianem Janickim.

 


Najliczniej obsadzona przez naszych zawodników klasa Mini Rok także przysporzyła nam wiele powodów do radości. Tutaj najlepiej spisał się Tytmek Kucharczyk, który zajął drugie miejsce. Siódma lokata przypadła Jakubowi Szablewskiemu, na 13. miejscu sklasyfikowano Piotra Protasiewicza, na 15. Mateusza Lenarta, na 18. Marcel Kuc, 27. był Maciej Banaś, a 33. Alan Czyż.

Z kolei w Senior Roku Szymon Szyszko po raz kolejny udowodnił, że jest potrafi wygrywać z najlepszymi. Finałowe starcie ukończył na drugiej pozycji, co wystarczyło mu do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Trofeo Autunno. W finale bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Lejko Igor dotarł do mety tuż za podium, 8. miejsce zajął Bartosz Mila, 16. Karolina Janicka, a 19. Adrian Marcinkiewicz.Wreszcie jedyny reprezentant naszego kraju w klasie Shifter Rok (karty wyposażone w skrzynie biegów) – Jan Krencisz, ukończył zawody na 12. pozycji.

Teraz naszych zawodników czeka najważniejsza impreza sezonu, czyli konfrontacja z najlepszymi Rokersami na świecie w Rok Cup International Final 2016, która odbędzie się w dniach 21-22 października także w Lonato.

 
 
Designed by vonfio.de