Home Kia KIA SPORTAGE 2,0D 184KM
KIA SPORTAGE 2,0D 184KM Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 14 lipca 2013 08:46

 

WZBUDZA EMOCJE - SPORTAGE.

 

Na drodze oglądają się za nim. Jezdzi doskonale, daje moc emocji, dużą wygodę. To KIA Sportage. Trzecia generacja modelu to skok w stosunku do poprzednika. Gdy w 2010 roku wszedł do produkcji zatrząsł wręcz rynkiem...

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;    KIA SPORTAGE - PREMIERA

 

 

PORÓWNAJ TEŻ;   KIA SPORTAGE 2,0D 136KM

    ...i do dziś się nic nie zmieniło. Nadal wzbudza żywe zainteresowanie. Dlaczego? Linia nadwozia jest bardzo atrakcyjna. Popatrzmy na linię okien i przód auta. Pozytywnie odróżnia się od konkurencji. Ma coś w sobie, co trudno oblec w słowa, a czym emanuje na patrzącego. Konstruktorzy tchnęli w niego swoistego ducha auta.

 

 

 

 

Podobnie jest we wnętrzu, jest bardzo atrakcyjne i nie ma się do czego przyczepić. Dobrej jakości tworzywa, doskonale spasowane i nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Przednie fotele jak najbardziej wygodne, tylna kanapa również. Deska rozdzielcza robi bardzo dobre wrażenie.

 

ZOBACZ TEŻ;   KIA SORENTO NAD BAŁTYKIEM


 

 

 

 

Niegdyś podróżowaliśmy modelem z silnikiem diesla 2,0 136 KM 314 Nm – PATRZ TEST. Silnik był dynamiczny i sprawiał bardzo pozytywne wrażenie. Ten, dwulitrowy jest o zwiększonej mocy o 48 KM do 184 KM przy 4000 obr/min i 392 Nm przy 1800-2500 obr/min. Jest dynamiczny, dobrze spisuje się na drodze i daje dużo przyjemności z jazdy. Szkoda tylko, iż w testowanym modelu był wyposażony w automatyczną skrzynię o sześciu przełożeniach. Zawsze odbiera trochę temperamentu.


 

 

 

 

Nowy model KIA Sportage przekształcił się z nudnego auta w pojazd, przy którym wiele aut bardzo prestiżowych producentów wygląda jak SUV-y z poprzedniej epoki. A w dodatku ma siedmioletnią gwarancję. To auto, dla którego turystyka motoryzacyjna jest standardem. Auto-turystyka już go lubi!

 

Bagażnik ma drugie dno i pełne koło zapasowe.

 

Dwukolorowa tapicerka wygląda bardzo atrakcyjnie i młodzieżowo.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;

KIA NA MORAWACH

KIA PICANTO NAD MORZEM

AUTO-TURYSTYKA Q PRZYGODZIE

AUTO-TURYSTYKA W KAMPINOSIE

 
Designed by vonfio.de