Home T. lotnicza/Aviation OLT EXPRESS wystartował
OLT EXPRESS wystartował Email
Wpisany przez Adam Władysław Jankowski   
piątek, 13 kwietnia 2012 17:20

OLT EXPRESS wystartował!

OLT EXPRESS wystartował!

Polska linia lotnicza OLT Express od 1 maja oferuje połączenia pomiędzy Bydgoszczą i Łodzią a Krakowem. Jak zapowiedział przewoźnik w środę w Gdańsku podczas konferencji prasowej, połączenia będzie realizowane codziennie. My lecieliśmy na tą konferencję do Gdańska, gdzie jak na razie nie powiedziano, kiedy i gdzie zostaną ujawnione połączenia międzynarodowe.

Przewoźnik zapowiedział,

 

 

 

że jeszcze w tym miesiącu poinformuje o uruchomieniu połączeń zagranicznych. Poinformował, że do czerwca do eksploatacji zostanie włączonych 12 nowych maszyn (Airbus A320/A319 i ATR 72). Obecnie wykorzystuje się 10 samolotów (A320 i ATR 72/42).
Pierwszy rejs linia OLT Express wykonała 31 marca i w ciągu 10 dni od rozpoczęcia operacji wykonanych zostało 268 połączeń lotniczych i przewiezionych 12,6 tys. pasażerów. W trakcie 56 dni sprzedano 150 tys. biletów. Przewoźnik obsługuje 24 połączenia do 9 miast, czyli Gdańska, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Łodzi.

 


Zatem zostaje nam cierpliwie poczekać i na najbliższe ogłoszenie połączeń (pewnie pro-EURO 2012, mecz otwarcia już 8 czerwca), poczekać raptem 2 tygodnie, bowiem po próbce przelotu do Gdańska ciekawie będzie zobaczyć produkt o zasięgu nie tylko krajowym. Na razie i między innymi poznaliśmy Program Biało-Czerwony, z którego chyba zaraz skorzystamy. Na ogłoszenie międzynarodowych połaczeń już czekamy niecierpliwie!

 


Na uwagę zasługuje, z naszego punktu widzenia, fakt dopełnienia usługi przelotu o dojazd z lotniska do czasem odległego od tegoż lotniska celu. Firma OLT EXPRESS proponuje wynajęcie samochodu, w przystępnej cenie: MINI lub Renault Clio, jakie jeżdżą we flocie tej linii lotniczej. To jest jakieś novum na polskim rynku, jakieś ciekawe dopełnienie. Zwracamy na to uwagę, jako Auto-Turystyka.pl, bowiem okazuje się, że jeszcze nie wszędzie lądują samoloty, a samochody już dojeżdżają.

Pomysł generalnie może nie nowy, ale zrealizowany i to w ramach tego samego przedsiębiorstwa!


Już polecamy się, jako klienci linii OLT Express!

 

Tekst i zdjęcia: Adam Władysław Jankowski, dane z net i firmy OLT EXPRESS

 

Zobacz link do:

OLT EXPRESS
MINI

 
Designed by vonfio.de