Home T. lotnicza/Aviation WIM i LOTNISKO
WIM i LOTNISKO Email
Wpisany przez Adam Władysław Jankowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 14:07

WIM ma nowiutkie lotnisko!

Postarali się to mają!

 

 

Dyrekcja WIM (Wojskowy Instytut Medyczny) widząc potrzebę modernizacji istniejącej infrastruktury oraz przystosowania do obowiązujących przepisów powołał w roku 2010 specjalny zespół mający na celu pozyskanie środków finansowych na modernizację lądowiska. Realizacja całego przedsięwzięcia miała również na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa transportu pacjentów podczas wykonywanych operacji lotniczych, unowocześnienie systemu oświetlenia lądowiska i poprawę infrastruktury drogowej łączącej lądowisko ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym (powszechnie nazywanym SOR'em).

Głównymi i bezpośrednimi beneficjentami projektu są pacjenci transportowani do Wojskowego Instytutu Medycznego przy wykorzystaniu transportu lotniczego personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) oraz Centrum Urazowego jak również inne jednostki medyczne wykorzystujące w zależności od potrzeb infrastrukturę lądowiska.
Zrealizowana inwestycja obsługuje w trybie 24 godzinnego dyżuru wszystkich wymienionych powyżej beneficjentów. Dzięki remontowi lądowiska oraz odpowiedniej infrastruktury, Wojskowy Instytut Medyczny zwiększa możliwości przyjmowania pacjentów przywożonych z całego kraju. Dzięki projektowi została również wyremontowana droga łącząca lądowisko z siecią dróg publicznych, oraz  droga dojazdowa do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Centrum Urazowego. "Spiłowali" komin w sąsiedztwie lądowiska do całkowitej ekstrakcji dążąc, aby zapewnić maksimum warunków bezpieczeństwa.

Całkowita wartość dofinansowania projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przekroczyło kwotę  dwa miliony 600 tysięcy złotych.

 

Wydaje się zatem oczywisty kolejny cel takiej modernizacji i zbudowania systemu całodobowej mozliwości obsługi pacjentów, w wydaniu full serwis i na przykład wplecenie lotniska na Bemowie, nie tylko w imprezy masowe a także w komunikację (oby jak najrzadszą!) do siatki transportu "beneficjentów" tegoż systemu. Jak wiemy poskładali motocyklistę, co nie oznacza, że motopozytywni mogą już szaleć, bo szybka pomoc nie zwalnia od myślenia.

 

Jak zapewnił Adam Koprowski WIM nie zasypuje gruszek w popiele i nadal myśli nad wyrównaniem szans polskiego szpitala, nie tylko w ramach munduru.

 

Prezentacja

 

Tekst, na podstawie danych z WIM i zdjęcie: Adam Władysław Jankowski

 
Designed by vonfio.de