Home Mercedes MERCEDES C KOMBI
MERCEDES C KOMBI Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
środa, 29 kwietnia 2015 08:37

 

POD WIELKIM WRAŻENIEM!

 

Luksus, wykończenie i wyposażenie jak w S klasie, a to „tylko” MERCEDES Klasa C. To co najlepsze ma jedną tylko alternatywę – coś jeszcze lepsze. Pierwsze wrażenie C kombi jest bardzo dobre, a potem jest jeszcze lepiej.

 

ZOBACZ TAKŻE;   NOWY SALON MERCEDESA

 

Mercedes rozszerza ofertę klasy C o odmianę kombi. To naturalna kolej rzeczy w firmie ze Stuttgartu. Świeży i intrygujący wizerunek czwartej edycji tego pojazdu w wersji sedan, pozwala mieć nadzieję, iż kombi także nie zawiedzie klientów. Na pierwszy rzut oka wygląda nieco podobnie do wersji Schooting Brake.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;    MERCEDES IRON MAN GDYNIA 2015

 

 

Stylistyka tego auta jest miłą niespodzianką. Doskonale łączy klasykę i ducha firmy z nowoczesnością. W dodatku mamy wrażenie lekkości auta zarówno patrząc na kształty zewnętrzne, jak i na wnętrze. Tył z dwoma sportowymi końcówkami wydechu wygląda zadziornie, jak w AUDI RS6. Z boku dwa subtelne przetłoczenia nadwozia, duże szyby z górną linią subtelnie opadającą ku tyłowi, oraz klamki w starym stylu i w wielkich nadkolach 18 calowe pięcioramienne koła ze stopów lekkich z oponami 245/40R18. Dalej do przodu mamy duże pochylenie przedniej szyby, oraz długą i wielką przednią maskę. Przód zadziorny z dużą atrapą chłodnicy, a poniżej reflektorów z diodami LED wielkie „muchołapy” w zderzaku. Przód atrakcyjny i dość agresywny, wygląda zadziornie i jakby ponadczasowo. Założę się, iż za wiele lat u Mercedesa będzie obowiązywał podobny styl. Do tego mamy duże lusterka z kierunkowskazami. Klapa tylna – co jest pomocne przy zakupach - otwierana jest elektrycznie.

 

 

 

Wnętrze to styl i szyk. Auto jest nieco szersze (o 40 mm) i dłuższe (o 96 mm) od poprzednika. Duży rozstaw osi 2840 mm zwiększył się o 80 mm. Najwięcej miejsca zyskali pasażerowie tylnej dużej kanapy, składanej w stosunku 40:20:40, co doskonale pomaga w polepszeniu dostępu do przestrzeni bagażowej. Natomiast bagażnik 490 litrów można powiększyć aż do 1510 litrów po złożeniu tylnej kanapy. W bagażniku mamy roletę, która przy otwarciu kufra automatycznie się składa i rozkłada.

W całym wnętrzu czuć ożywczy powiew. Na efekt końcowy z przyjemnością się spogląda, a materiały użyte we wnętrzu i ich spasowanie są wysokich lotów. W tym modelu było dużo bardzo eleganckiego aluminium, ale możemy także je połączyć ze skórą, karbonem, bądź drewnem. Jedyne co nas może ograniczyć to zasobność portfela.

 


 

 

Pięknie, wręcz designersko wygląda konsola środkowa. Na górze z dużym tabletem, pod którym są trzy duże nawiewy. Na dole pięknie zaprojektowana klapa schowka, za którą jest bardzo dobrze zaprojektowany i takoż wyglądający zestaw sterowania multimediami z joystickiem i przyciskami. Dalej jak w S Klasie atrakcyjnie wykończony schowek w podłokietniku. Wszystko jest bardzo eleganckie.

 

 

 

Duża kierownica z aluminiowymi wstawkami. Drzwi wykończone w aluminium. Jak zwykle u Mercedesa sterowanie fotelami w górnej części drzwi. Przyciski do otwierania okien także aluminiowe. Fotele są bardzo wygodne i doskonale trzymają boki.

 

 

 

Silnik 1595 cm benzynowy z turbodoładowaniem 156 KM przy 5300 obr/min. Max moment obrotowy 250 Nm przy 1200-4000 obr/min. Jest tak elastyczny, iż jeździ jak diesel. A przy tym pali równie mało jak diesel. Przy spokojnej jeździe 5 – 6 litrów benzyny.

 

 

 

No to jazda!

Wrażenia są przednie. W pracy silnika można wybrać kilka trybów. W trybie eco jedziemy godnie i spokojnie, auto mało pali. Zaś w trybie sport 156 konny turbodoładowany silnik o dużym momencie obrotowym jeździ niczym auto sportowe.

Prowadzenie pojazdu nienaganne. Auto potrafi więcej niż kierowca. Zakręty czy wyboje to czysta przyjemność z jazdy. Nic nie stuka i nie skrzypi. Sama radość.

 

 


Ogólne wrażenie przednie. Ta klasa urosła nieco, jest wielkością niczym E Klasa, to po co kupować większe auto. Wygląd, jakość, prowadzenie, ilość miejsca, wielkość bagażnika i ekonomia bez zarzutu. Ale przecież to MERCEDES. Auto-Turystyka jest pod wielkim wrażeniem.

 


Tekst, film i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

MERCEDES VITO W ŁÓDZKIEM

 

MERCEDES W SIEDLCACH

 

STACJA MERCEDES

 
Designed by vonfio.de