Home Mercedes SMART 4 FOUR 1,0
SMART 4 FOUR 1,0 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 17 maja 2015 04:49

 

WSPANIAŁA ZABAWKA DLA DOROSŁYCH

 

Niemiecki koncern MERCEDES BENZ nie tylko 129 lat temu wymyślił samochód, ale też o wiele później wymyślił SMARTA - (Zobacz film) – wspólnie ze szwajcarską firmą produkującą zegarki dla ludzi młodych Swatch auto małe, miejskie, praktyczne, adresowane do ludzi młodych i aktywnych. To miała być taka perełka, designerski kwiatek do kożucha. Udało się w pełni. Nowy Smart 4 Four jest jeszcze fajniejszy! Już na pierwszy rzut oka twarz się śmieje. A wzroku oderwać wprost nie sposób.


ZOBACZ TEŻ;    10-LECIE WSPÓŁPRACY SMART I BRABUS

 

Dwukolorowe nadwozie i takież wnętrze w dodatku przygotowane ze smakiem. Wnętrze w tych samych kolorach i jakby lekko stylizowane na styl lat 50-tych. Na desce rozdzielczej mamy duży ekran nawigacji i komputera, oraz poniżej sterowanie klimatyzacją jakby właśnie wzięte sprzed lat. Przy lewym słupku mały obrotomierz – jak w aucie wyczynowym. Niemal pod lewarkiem zmiany biegów jest ciekawa, wysuwana półka na różne drobiazgi. Wewnętrzna część drzwi również dwukolorowa i o ciekawym projekcie. Na tylnych siedzeniach dużo, nadspodziewanie dużo miejsca. Z przodu także mamy moc miejsca.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;   125-LECIE MERCEDESA

 

 

Smart 4 Four - bliźniak nowego RENAULT TWINGO – auto małe, silnik z tyłu i napęd na koła tylne. To lubimy! Jest to samochód zawrotnie zwrotny. Nowe auto, choć mniejsze od poprzednika, jest spore we wnętrzu, a na pokładzie nie zabrakło tak modnych ostatnio nowych technologii, nawet w standardowym wyposażeniu.

 

 

 

Jestem fanem małych samochodów, ale z mocnymi silnikami. Smarcik mały jest, ale mocnych motorów nie posiada - …...i nie musi. To co ma wystarczy. Silnik 999 cm i 71 KM przy tylko 963 kg masy pojazdu To w zupełności wystarczy.

 

 

 

 

Nowy Smart koresponduje z autami takimi jak FIAT 500 i OPEL ADAM. Z wyglądu jest więc intrygujący mieszczuchem, wpasowującym się idealnie w klimaty miejskie i nadmorskie kurorty. Jest to z pewnością samochód dla młodych z lekką nutą fantazji i radości życia. W tym aucie mamy wiele opcji personalizacji, co można użyć dla fanu!


 

 

 

Silnik umiejscowiono z tyłu, a i tak jeszcze znalazło się miejsce na bagażnik nad motorem. Dzięki temu przód jest bardzo krótki, ale za to obszerna część środkowa z czterema drzwiami I naprawdę dużo miejsca na kanapie tylnej. Z przodu miejsca jest jeszcze więcej. Nie można mieć kompleksów w porównaniu z dużo większymi autami.

 

 

Zgodnie ze sloganem reklamowym Smart jest zawrotnie zwrotny, co sprawdziło się zarówno w labiryncie miejskim i w normalnej jeździe. Wąskie i kręte uliczki to jego świat.

 

 

 

Siedząc za kierownica nowego Smarta było mi naprawdę bardzo wygodnie. Brak ciasnoty – jest tam bardzo dużo miejsca. Pokuszę się o twierdzenie, iż ten samochód trafiał będzie zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Młodych ludzi!

 

 

 

Mylą się Ci, którzy twierdzą, że skoro silnik jest z tyłu, to bagażnik będzie także z przodu. Tam jest maska na szelkach otwierana w niemożliwy do zrozumienia sposób. Kryje tylko wlewy płynów i chłodnice cieczy oraz akumulator. Bagażnik znajduje się wyłącznie nad silnikiem, a jego pojemność to 219 litrów. Po złożeniu foteli tylnych to 980 litrów. To bardzo dużo jak na tak małe auto. Gratulacje!

Możemy także przewieźć długi ładunek 235 cm, gdy złożymy przednie siedzenie pasażera. Auto na miejskie „wyprawy” jest idealne, a dla dwóch osób na dwutygodniowe wakacje również spakujemy się bez problemu. Jest całkiem wygodnie. Naszą uwagę zwrócił wyjmowany schowek – torba, który można normalnie umieścić poniżej konsoli środkowej, ale też zabrać ze sobą na wycieczkę pieszą.

 

 

 

Jeździ naprawdę dobrze, na zakrętach drogi trzyma się jak przyklejony. Na prostej również, nie myszkuje po drodze. Przyspieszenie mogło by być lepsze, aż prosi się by auto miało o 10 KM więcej i nieco więcej momentu obrotowego.

 

 

Czy nowy SMART mnie urzekł? To łatwe pytanie, gdyż poprzednie były bardziej pudełkowate. Porównanie zawsze będzie trudne. Nowe to auto dla osób z fantazją, na randki oraz do teatru, nadaje się zarówno do długich jak i krótkich, miejskich podróży. Tak więc ruszajmy na wycieczkę.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;


 

TESTY SMARTA I MERCEDESA W BEDNARACH


 

AUTO-TURYSTYKA W SIEDLCACH


 

W MUZEUM MERCEDESA


 

AUTO-TURYSTYKA W ŁÓDZKIEM

 
Designed by vonfio.de