Home Mercedes MERCEDES-BENZ E 220 CDI
MERCEDES-BENZ E 220 CDI Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
czwartek, 23 marca 2017 05:36

 

NAJBLIŻSZA KONKURENCJA MUSI GONIĆ!

Niskie spalanie i dynamiczna jazda to główne samochodowe przeciwieństwa. Gdy do tego dołożymy nowoczesny wygląd i doskonałe wnętrze z wysokiej jakości dobrze spasowanymi materiałami to musi być MERCEDES. Najnowsza E-klasa już na pierwszy rzut oka wyprzedza konkurencję, która – przyznać trzeba jest nieco przypatynowana.

 

OBEJRZYJ FILM; MERCEDES E220 CDI - TEST I

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ; MERCEDES MAYBACH LANDAULET


4 – 5 litrów oleju napędowego na sto kilometrów. 4-cylinrowy silnik wysokoprężny o pojemności 1991 cm i mocy 186 KM bardzo sprawnie i cicho rozpędza auto o masie 1530 kg.

 

ZOBACZ TEŻ; LUKSUS NA STACJI MERCEDESMercedes od około dziesięciu lat ma coraz ciekawsze modele adresowane do szerokiej grupy klientów. Zarówno tych, którzy cenią sobie godne podróżowanie w luksusie, jak i tych potrzebujących prestiżu oraz młodych aktywnych oczekujących mocnych wrażeń. E-klasa ma to wszystko.

 

OBEJRZYJ FILM; MERCEDES E220 CDI - TEST II

 

 

 


 

Sylwetka auta to klasyczna obszerna limuzyna. Przód to długa maska zakończona dużym, spłaszczonym, znanym z poprzednich modeli grillem z wielką gwiazdą. Na masce dodatkowo znaczek Mercedes-Benz. Mocno pochylona przednia szyba płynnie przechodzi w dach z dwoma oknami. Tylna szyba również jest mocno pochylona i przechodzi płynnie w klapę bagażnika. Z boku widzimy smukła sylwetkę o rysach ostrych połączonych z łagodnymi oraz z subtelnym przetłoczeniem na linii klamek drzwi. Owe drzwi są duże i szeroko otwierane. Do tego duże 19 calowe koła z szerokimi oponami o rozmiarze 255. Tył to nie jakiś tam byle projekt, tylko przemyślane linie nawiązujące bezpośrednio do najbardziej prestiżowej linii klasy S. Duży zderzak z dwoma chromowanymi końcówkami wydechu przydaje elegancji i sportowego szyku.

 

 

 


Wnętrze to absolutny majstersztyk. Jest pojemne zarówno na fotelach przednich jak i tylnej kanapie. Doskonale trzymają na boki. Przednie fotele regulowane elektrycznie z pełnym masażem, podgrzewaniem i nawiewem. Ale najciekawsze jest na desce rozdzielczej. Szeroki, duży panel „telewizyjny” to połączone dwa wyświetlacze. Zegarów – dużych i eleganckich, oraz nawigacji, radia i wszelkich informacji z komputera. Trzeba przyznać, iż zrobili to wspaniale. Na środku poniżej panel sterowania czterostrefową klimatyzacją.

 

 

 


Materiały są przeniesione bezpośrednio z wyższej klasy S. Wykończenie w skórze i elegancko obrobionym aluminium. Do tego najwyższej klasy tworzywa sztuczne i dużo skóry. System nagłośnieniowy firmy Burmester. Przed pasażerem z przodu duży schowek zamykany na klucz. Między fotelami przednimi jest kilka schowków i uchwytów na kubki.

 

 

 


Duży bagażnik w pełni wyłożony matą. Jest bardzo dobrze ustawny. Pomieścimy tam z pewnością bagaże dla całej rodziny.

 

Przepięknie zaprojektowany joystick działa w sposób intuicyjny.

 

 


Wrażenia z jazdy niesamowite. Tylny napęd nie zaskakuje nas nadsterownością, mimo dużego momentu obrotowego silnika diesla. Na zakrętach przy ostrym przyspieszaniu komputer tak rozkłada rozdział momentu, że mamy wrażenie jakby zacieśniał zakręt. Nie ma też tendencji do podsterowności. Płynnie pokonuje zakręty nawet te ostre i nic się nie dzieje. Na prostej drodze również prowadzi się prosto jak tramwaj po szynach. Nie chce niczym zaskoczyć kierowcę. Jest przy tym wygodnie i czujemy się bezpiecznie oraz bardzo przytulnie i miło.

 


Nowa klasa E to wynik konsekwentnej, nowej filozofii designu Mercedes-Benz. Jest ona uosobieniem sportowego stylu i sportowej elegancji, jak żadna inna limuzyna klasy wyższej. Design klasy E w każdej linii łączy dyskretną wytworność i prezencję ze swoista zadziwiającą lekkością.

 


Indywidualne możliwości różnych połączeń wyposażenia dają nam dodatkowo możność personifikacji samochodu do własnych możliwości finansowych i potrzeb. Wyraziste i wykwintne wystroje Avantgarde i Exclusive oraz zaprawdę sportowa AMG dają wiele możliwości.

 


MERCEDES-BENZ E CDI to niezwykle intrygujący pojazd. Bardziej zadziwiający niż najważniejsi konkurenci w klasie. Cóż, ponad 130 lat od wynalezienia przez nich samochodu doświadczenia procentują. Nadaje się zarówno do długich wypraw jak i podjechania pod filharmonię.

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ TEŻ;

 

MERCEDES-BENZ SAFETY ON TOUR 4X4

 

AUTO-TURYSTYKA W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ

 

 
Designed by vonfio.de