Home Mercedes MERCEDES VITO 4X4
MERCEDES VITO 4X4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 23 października 2011 14:24

 

 

Mercedes dyspozycyjny

 

Vito jest jednym z najpopularniejszych samochodów w swojej klasie. Mercedes dostarcza go w niezliczonej ilości wersji i wyposażenia. Możemy zamówić osobowe 9-osobowe auto, bądź dostawcze, lub wiele pośrednich wersji. Wśród nich wyjątkowo intrygująco jawi się

4X4 z permanentnym napędem rozdzielanym w stosunku 35-65% przód-tył.

 

 

 

Wow! Ale fajnie! Zintegrowany z napędem elektroniczny system trakcji 4ETS zastępuje blokady mechanizmów różnicowych.

W takim razie odpowiedzmy dla kogo jest takie auto?

Napęd na wszystkie koła zwiększa dzielność w terenie i trudnych zimowych warunkach. Wobec tego idealnie nadaje się dla służb remontowych, energetycznych, lub gazowych, geodetów, ekip budowlanych i wszystkich tych, którzy muszą dojechać na miejsce pracy, bez względu na porę roku i pogodę.

 


 

Dane techniczne;


Silnik 4-cylindrowy Turbo diesel

Wtrysk Common Rail

Pojemność 2143 cm

Moc 163 KM przy 3800 obr/min

Moment obrotowy 360 Nm przy 1600 – 2400 obr/min

Skrzynia biegów automatyczna

Zużycie paliwa 8,5 – 9 litrów.

Opony 225/60 R16

 


 

Nasze auto miało sześć miejsc i duży bagażnik, w sam raz dla dowiezienia brygady na budowę, oraz mnóstwa narzędzi i materiałów. Ta wersja nie ma szyb bocznych tylnych, oraz szyb w tylnych drzwiach.

Gdy zajmujemy miejsce za kierownicą, uwagę zwraca duża ilość miejsca, mimo trzech siedzeń z przodu. Przejrzysta deska rozdzielcza, wszystkie przełączniki umieszczone intuicyjnie, duże schowki i półki. Duża, gruba kierownica dobrze leży w dłoni. Na tylnych siedzeniach mamy moc miejsca, a dostęp przez duże odsuwane wrota jest bardzo łatwy.

 


 

Prowadzenie auta nie nastręcza żadnych problemów, możemy czuć się bezpiecznie z napędem na wszystkie koła i całym zestawem systemów wspomagających prowadzenie auta. Szczególnie dobrze sprawuje się, gdy na asfalcie jest mokro. W dużym deszczu auto pewnie jedzie w koleinach szeroko dostępnych na naszych drogach.

 


 

W ekskluzywnej wersji Vito Shuttle wygląda wybornie, bardzo elegancko. Wprost nadaje się do wypraw. Podróże i turystyka motoryzacyjna to jego świat. Zważywszy na legendarną wręcz niezawodność samochodów marki możemy nawet pojechać na wyprawę Dookoła Świata, czego sobie i innym życzymy.

 

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia; Małgorzata Wdzięczkowska

 

 

Przeczytaj także;

ZLOT MERCEDESA W MILICZU

U MERCEDESA W DOMU

UNIMOG

 

 

 
Designed by vonfio.de