Home NEWSy MITSUBISHI BIJE REKORD GUINNESSA
MITSUBISHI BIJE REKORD GUINNESSA Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 lutego 2016 17:28NAJSZYBSZY SNOWBOARDZISTA W WIELKIEJ BRYTANII

I MITSUBISHI ASX BIJĄ REKORD ŚWIATA!

 

Jamie Barrow, najszybszy snowboardzista w Wielkiej Brytanii wraz z Mitsubishi ASX pobił rekord Guinnessa* w najszybszym przejeździe na desce snowboardowej ciągniętej przez samochód na zamarzniętym jeziorze w St. Moritz w Szwajcarii. Nowy rekord świata wynosi teraz 99,871 km/h.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;  MITSUBISHI ASX - TEST

 

Brytyjski oddział Mitsubishi Motors wsparł Jamiego w projekcie „Adventure Advanced” oddając mu do dyspozycji idealny samochód - model ASX 4x4 z silnikiem o pojemności 2,2 litra. Ten inteligentny i wydajny kompaktowy crossover z napędem na cztery koła, systemem stabilizacji toru jazdy Mitsubishi Active Stability Traction Control** i najwyższą notą pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP był integralną częścią popisu kaskaderskiego.

 

Podczas planowania projektu realizowanego na zamarzniętym jeziorze kluczową rolę odgrywały bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie. Tor został więc ogrodzony i odśnieżony przez górskie ratraki.

Przedstawiciele Księgi rekordów Guinnessa określili ścisłe wymogi dotyczące tej próby: przejazd musiał być wykonany w obu kierunkach, a co 100 metrów arbitrzy rozlokowali sprzęt pomiarowy. Łączna długość toru wyniosła około 500 metrów, przy czym po obu stronach pozostawiono 200-metrowe odcinki, aby Mitsubishi ASX mogło bezpiecznie przyspieszyć do odpowiedniej prędkości i wyhamować na śniegu.


PRZECZYTAJ TEŻ;   MITSUBISHI OUTLANDER - PREMIERA


 

PRZECZYTAJ TEŻ;    MITSUBISHI SPACE STAR - PREMIERA

 

Rankiem 28 stycznia tego roku Jamie Barrow przygotował się do przejazdu i sprawdził warunki. Tor przygotowany przez ratraki był wyboisty, a śnieg miękki. To nie były idealne warunki, ale Barrow poczuł się pewnie na okrążeniu treningowym, więc postanowił podjąć próbę bicia rekordu. Udało mu się to już za pierwszym razem!

 

Podczas pierwszego przejazdu aparatura zanotowała prędkość 100,840 km/h, ale zgodnie z wymogami Księgi rekordów Guinnessa próba musi odbyć się w obu kierunkach, dlatego Jamie wykonał drugi przejazd z prędkością 98,901 km/h. Średnia z obu prób wyniosła 99,871 km/h i taki wynik został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

 


Jestem zachwycony, że udało mi się pobić rekord! Myślę jednak, że z łatwością pojechałbym jeszcze szybciej, gdyby nie miękki śnieg leżący na torze. Chciałbym tu powrócić w bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych i spróbować pobić własny rekord wraz z Mitsubishi ASX!” powiedział uradowany Jamie Barrow po przybyciu na metę.

 

Z przyjemnością wsparliśmy Jamiego podczas tego wydarzenia. To, co osiągnął jest niesamowite i doskonale obrazuje hasło przewodnie modelu ASX „Adventure Advanced”, gdy wybitne jednostki podejmują niesamowite wyzwania***.” skomentował Stewart McKee, dyrektor generalny ds. kontaktów z prasą, relacji publicznych i imprez w brytyjskim oddziale Mitsubishi Motors.

 

Rekord Guinnessa: „Najwyższa prędkość na desce snowboardowej ciągniętej przez samochód”   

Data: wtorek, 28 stycznia 2016Miejsce: St. Moritz, Szwajcaria

Samochód: Mitsubishi ASX

Prędkość: Pierwszy przejazd - 100,840 km/h

Drugi przejazd - 98,901 km/h

Średnia prędkość w dwóch przejazdach - 99,871km/h

 

 

* rekord wynosił 98,17 km/h** system reaguje na poślizg kół, zapewniając płynne i liniowe przyspieszenie ze startu zatrzymanego


[3]#Adventure Advanced to innowacyjna strategia marketingowa opracowana przez


MITSUBISHI dla modelu ASX. 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;   AUTO-TURYSTYKA W LUBLINIE


 
Designed by vonfio.de