Home NEWSy 100 LECIE FORDA T
100 LECIE FORDA T Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 sierpnia 2017 04:35

 

Sto lat temu FORD wprowadził na rynek pionierski model TT - protoplastę współczesnego samochodu dostawczego.

 

    Dokładnie sto lat Ford wprowadził na rynek pierwszy samochód użytkowy – model TT.

    Oparty na słynnym modelu T, Ford TT był lekką jednotonową półciężarówką z miejscem dla dwóch osób.

    Obecnie Ford oferuje najszerszą gamę samochodów dostawczych w Europie.


    ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   FORD NA FESTIWALU PRĘDKOŚCI W GOODWOOD

 

Z pewnością słyszeliście o modelu Forda T, który stał się ikoną globalnego sukcesu. A co z modelem TT? Mimo, że był on mniej znany, miał również duży wpływ na rynek motoryzacyjny – był prekursorem współczesnej furgonetki i pick-up’a, m.in. dzisiejszego Transita.

 

Po raz pierwszy wprowadzony na rynek 100 lat temu, model TT był pierwszym autem użytkowym Forda – jednotonową półciężarówką. Właściciele mogli dostosować nadwozie do transportu różnych towarów - od listów po paliwo. Choć najpierw pojawił się Stanach Zjednoczonych, to wiele egzemplarzy zostało zbudowanych w Europie - konkretnie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

 

Współczesny "wół roboczy", dostawczy FORD Transit.

 

Model TT był dłuższy i mocniejszy niż model T, z kabiną, która mogła pomieścić kierowcę i pasażera. Silnik był uruchamiany za pomocą korby. Dla większego komfortu jazdy klienci mogli wybrać wersję z oponami z dętką na tylnej osi zamiast seryjnych pełnych. Obecnie FORD posiada najszerszą ofertę samochodów dostawczych w Europie – zajmujące pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży modele: Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier i pickup Ranger. *

 


 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de