Home NEWSy SILNIKI TWIN-TURBO INFINITI
SILNIKI TWIN-TURBO INFINITI Email
Wpisany przez Adam Janczur   
sobota, 23 grudnia 2017 06:36

 

INFINITI 3.0 twin-turbo V6 po raz drugi z rzędu na liście Ward’s 10 Best Engines


– Silnik INFINITI 3.0 twin-turbo V6, oznaczony symbolem VR30, ponownie znalazł się na liście Ward’s 10 Best Engines (w edycji na rok 2018). Jednostka napędowa z serii VR może się tym samym poszczycić niezwykłym uznaniem – jest jednym z zaledwie dwóch silników, które znalazły się na tej zaszczytnej liście drugi raz z rzędu.

 

ZNAJD NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  INFINITI NA WARMII

 

Dostępna w dopiero co odświeżonym modelu, sportowym sedanie INFINITI Q50, a także w sportowym coupe Q60, wyrafinowana jednostka VR rozwija moc 405 KM, a jej maksymalny moment obrotowy wynosi 475 Nm.

„Silnik VR jest doskonałym ucieleśnieniem etosu INFINITI – Empower the Drive. Zapewnia on wspaniałe osiągi, których nasi klienci nauczyli się już oczekiwać od naszych produktów – powiedział Christian Meunier, wiceprezes INFINITI. – Nie jest już tajemnicą, że marka zakończy kolejny rok rekordem sprzedaży, a wielki wkład w ten sukces rynkowy mają wyjątkowe osiągi i najwyższy poziom technologiczny naszych silników.”

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  PROTOTYP INFINITI W CALIFORNII

 

W 24. edycji konkursu Ward’s 10 Best Engines Awards, silnik V6 INFINITI serii VR musiał zmierzyć się z całym szeregiem zupełnie nowych oraz gruntownie przekonstruowanych silników producentów z całego świata, w tym ze zwycięzcami konkursu z edycji na rok 2017.

 


„INFINITI to jeden z zaledwie dwóch zwycięzców, którzy swój sukces powtarzają w kolejnej edycji konkursu Ward’s 10 Best Engines. I co ważniejsze – jurorzy nie mieli cienia wątpliwości co do słuszności wyróżnienia silnika INFINITI – powiedział Tom Murphy, redaktor naczelny WardsAuto. – Silnik 3.0 twin-turbo w sedanie INFINITI Q50 oraz coupe Q60 to jednostka o niesamowicie wysokiej kulturze pracy, a przy tym diabelnie szybka, zapewniająca fenomenalne przyspieszenia w średnim zakresie obrotów, a jednocześnie o niesamowitej zdolności błyskawicznego przejścia do oszczędności. Ma niedźwiedzią siłę jak silnik V8, ale w testach uzyskaliśmy średnie spalanie 9,8 l/100 km” – skomentował Tom Murphy.

Szereg innowacyjnych technologii silnika INFINITI oznaczonego symbolem VR30 pozwala kierowcy rozkoszować się jazdą i nie martwić się o portfel. Ultralekka konstrukcja aluminiowa pomaga utrzymać masę konstrukcji na niskim poziomie oraz pozwala na uzyskanie niezwykle szybkich reakcji na gaz, co wprost przekłada się na wspaniałe doznania z prowadzenia zarówno sedana Q50, jak i coupe Q60.

Jednostka 3.0 V6 twin-turbo serii VR to następca silnika INFINITI VQ, który w różnych swych generacjach i odmianach honorowany był umieszczeniem na liście Ward’s 10 Best Engines rok po roku aż czternaście razy!

* * * * *

INFINITI Motor Company Ltd. ma swoją siedzibę w Hongkongu, a prowadzi sprzedaż samochodów w ponad 50 krajach świata. Marka INFINITI weszła na rynek w 1989 roku, a jej samochody klasy premium są obecnie produkowane w fabrykach w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

AUTO-TURYSTYKA W PŁOCKU

 

AUTO-TURYSTYKA NAD BUGIEM

 

GRUZJA - WYPRAWA

 

 

 
Designed by vonfio.de