Home NEWSy JUBILEUSZ MUSTANGA
JUBILEUSZ MUSTANGA Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 kwietnia 2020 09:26

 

 

LEGENDA W PEŁNEJ KRASIE

 

 

- FORD MUSTANG , w swoje 56. urodziny w słynnym Mustang Day, może świętować podwójne laury w globalnych rankingach sprzedaży, jako najlepiej sprzedający się na świecie samochód sportowy i piąty z rzędu tytuł najlepiej sprzedającego się sportowego coupé. Mustang jest także najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce ostatnich 50 lat.

 

 

ZOBACZ TEŻ;  10 ZLOT FORDA MUSTANGA


 

 

Jesteśmy dumni z rosnących wyników typowych i sportowych wersji Mustanga – powiedział Jim Farley, dyrektor operacyjny Ford Motor Company. Od Szwecji po Szanghaj, coraz więcej entuzjastów cieszy się w nowych Mustangach poczuciem wolności i amerykańskim duchem życia w drodze. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy służyć wciąż rosnącej grupie właścicieli, entuzjastów i fanów przez 56 lat – dodał Jim Farley.

 

 

 

 


 

Podwójne laury w światowych rankingach

Według analiz rejestracji nowych pojazdów osobowych firmy IHS Markit, w roku 2019 na całym świecie zarejestrowano 102 090 Mustangów, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie. W tym okresie sprzedaż Mustanga w Niemczech wzrosła o 33 procent, a w Polsce o prawie 50 procent. Sprzedanych zostało w naszym kraju 774 samochody, dzięki czemu Polska zajęła 4. miejsce w Europie. Rok 2019 to także piąty rok z rzędu, w którym Mustang był najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sportowe coupé, zgodnie z definicją IHS Markit, to zarówno modele dwudrzwiowe jak i kabriolety.

Ford sprzedał w Europie w 2019 r. 9 900 Mustangów, co stanowi wzrost o 3% w porównaniu z poprzednim rokiem.*

 

 

 

 

 

 

Wersje sportowe

 


Mustang jest oferowany klientom w Europie w wersjach nadwozia typu fastback i cabrio. Do wyboru są dwa układy napędowe: 449-konny silnik benzynowy V8 o pojemności 5-litrów, z dziesięciobiegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów oraz 2,3-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 291 KM z sześciobiegową manualna skrzynia biegów.
Specjalna edycja FORD Mustang BULLITT, z udoskonalonym, 460-konnym silnikiem V8 o pojemności 5,0 litrów, jest oferowana w nadwoziu fastback z wyborem lakierów: Shadow Black lub klasyczny Dark Highland Green oraz wyróżniającymi tę wersję detalami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Nota: Raporty sumujące sprzedaż wg danych z oficjalnych źródeł rządowych oraz pozarządowych z 80 krajów, obejmujące 95 procent globalnych rejestracji. Samochody sportowe, zgodnie z definicją IHS Markit, obejmują wszystkie pojazdy z segmentu Global Sports Car IHS Markit. Według analizy globalnych danych rejestracji samochodów sportowych IHS Markit i wewnętrznych analiz Forda z lat 1966-2018, Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym ostatnich 50 lat.

 

Ford Mustang 2,3-litra EcoBoost – emisja CO2 od 204 g/km, szacowane zużycia paliwa od 9,0 l/100 km NEDC

Ford Mustang 5,0-litra V8 – emisja CO2 od 268 g/km, zużycia paliwa od 11,8 l/100 km NEDC

Ford Mustang Bullitt 5,0-litra V8 – emisja CO2 od 287 g/km, zużycia paliwa od 12,6 l/100 km NEDC

 

 
Designed by vonfio.de