Home NEWSy NAPĘD NA CZTERY KOŁA W SUBARU
NAPĘD NA CZTERY KOŁA W SUBARU Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 października 2022 16:18

 

50 LAT SYMETRICAL AWD SUBARU

 

 

Subaru świętuje 50. urodziny swojego symetrycznego napędu wszystkich kół Subaru Corporation ma przyjemność świętować w tym roku 50. rocznicę debiutu swojego symetrycznego napędu wszystkich kół (AWD). Od czasu wprowadzenia we wrześniu 1972 roku vana kombi Subaru Leone 4WD, czyli pierwszego w Japonii masowo produkowanego samochodu osobowego z napędem czterech kół, firma wyprodukowała do tej pory około 21 milionów pojazdów z systemem AWD.

 

 

POLUB NAS TAKŻE NA YOUTUBE oraz  FACEBOOK

 

 

 

Modele AWD stanowią obecnie 98%2 globalnej sprzedaży samochodów Subaru, a wszystkie3 wyposażone są w układ Subaru Symmetrical AWD z poziomym, przeciwsobnym silnikiem SUBARU BOXER. Najbardziej charakterystyczną cechą Symmetrical AWD jest symetrycznie rozplanowany układ napędowy połączony z umieszczonym wzdłużnie silnikiem SUBARU BOXER.

 

 

 

 

Kombinacja nisko położonego środka ciężkości zapewnianego przez silnik i doskonałego wyważenia symetrycznego układu napędowego maksymalizuje stabilność i przyczepność będące nieodłącznymi cechami napędu wszystkich kół, oferując znakomite możliwości jezdne w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Oprócz tych zalet, Subaru nieustannie doskonali możliwości swojego systemu AWD zgodnie z filozofią „produkcji samochodów zorientowanych na człowieka”, aby zapewnić większe poczucie jedności z pojazdem, oferującego więcej „przyjemności i spokoju ducha” kierowcy i pasażerom. Technologia AWD Subaru ewoluuje również w pojazdach z napędem elektrycznym. W modelach wyposażonych w układ napędowy „e-BOXER” 4 sprzedawanych w Japonii i innych regionach świata, bardzo czuły silnik elektryczny umożliwia precyzyjniejsze sterowanie systemem AWD, co zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni, takiej jak śnieg czy lód, a także lepsze możliwości prowadzenia pojazdu na wyboistych drogach.

 

 

 

 

Dwusilnikowy napęd AWD zastosowany w zupełnie nowym elektrycznym SUV-ie Solterra został opracowany z wykorzystaniem wiedzy zdobytej w ramach naszej inicjatywy badawczo-rozwojowej poświęconej AWD, która rozpoczęła się w 2005 roku, oferując możliwości prowadzenia pojazdu i zadowolenie z jazdy charakterystyczne dla Subaru. „Będąc jedną z głównych technologii, które stanowią podstawę zaangażowania Subaru w bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy, system AWD Subaru jest nieustannie ulepszany od ponad pół wieku” – powiedział Tomomi Nakamura, prezes i dyrektor generalny Subaru Corporation. „W erze elektryfikacji będziemy nadal udoskonalać nasze kultywowane od dawna możliwości napędu wszystkich kół, korzystając z technologii elektryfikacji i dążyć do „Subaru Difference” (czyli „różnicy oferowanej przez Subaru”) widocznej w takich elementach jak stabilność, dynamika jazdy i prowadzenie pojazdu”. Subaru w dalszym ciągu będzie angażować się w zapewnianie „przyjemności i spokoju ducha” naszym klientom na całym świecie, poprzez dalsze ulepszanie swoich unikalnych podstawowych technologii, rozwijając jednocześnie fuzję obecnych i przyszłych

 

 
Designed by vonfio.de