Home NEWSy MITSUBISHI DLA GWIAZDY
MITSUBISHI DLA GWIAZDY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
środa, 21 grudnia 2011 23:19

 

 

 

IZABELLA MIKO ZA KIEROWNICĄ MITSUBISHI i-MiEV

 

Dziś w warszawskim salonie Mitsubishi Auto GT popularna polska aktorka i producentka filmowa Izabella Miko odebrała kluczyki do elektrycznie napędzanego Mitsubishi i-MiEV. Samochód, który został użyczony przez polski oddział firmy spod znaku Trzech Diamentów przez najbliższy rok posłuży fundacji EKOMIKO, która ma na celu promowanie ekologicznych zachowań i produktów.

Izabella Miko, która pracuje w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, ma na swoim koncie role w 30 filmach. Jako czternastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się tańca w American Ballet Associaton w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej jednak dalsze kształcenie się w tym kierunku. Pomimo to postanowiła pozostać w Stanach, gdzie zaczęła pracować jako aktorka i fotomodelka. Amerykańskiej publiczności znana jest szczególnie z występów w filmach „Wygrane marzenia” i „Straceni” oraz popularnego serialu telewizji NBC „The Cape”. Polscy widzowie widzieli ją także u boku Mateusza Damięckiego w filmie „Kochaj i tańcz”.

Wielką pasją i sposobem na życie Izabelli Miko jest ekologia a fundacja EKOMIKO i sygnowana przez nią witryna www.ekomiko.pl w ciekawy sposób przedstawia i promuje proekologiczne inicjatywy, podsuwając nietuzinkowe pomysły osobom zainteresowanym ochroną środowiska naturalnego.

 

Samochód o napędzie elektrycznym, który nie emituje CO2 ani innych szkodliwych substancji podczas jazdy idealnie odpowiada potrzebom naszej fundacji i moim przekonaniom.” – mówi Izabella Miko. „Bardzo dbamy o to, by wszystkie używane przez nas produkty od papieru i ekotoreb przez ekologiczne gatunki kawy aż do sprzętu biurowego i elektronicznego oraz pojazdów były przyjazne środowisku.„ – dodaje Miko. „Dlatego tak bardzo cieszę się z bezemisyjnego Mitsubishi i-MiEV i mogę zapewnić, że podczas mych pobytów w Polsce nie wsiądę do innego pojazdu.”- deklaruje Miko. „Zapraszam wszystkich na stronę www.ekomiko.pl do obejrzenia videoblogu z Mitsubishi i-MiEV w roli głównej, który pojawi się tam tuż po Świętach. Opiszę, jak sprawuje się ten samochód i w jaki sposób radzę sobie z jego obsługą. – konkluduje aktorka.

 

Firma Mitsubishi jako pierwsza wprowadziła do seryjnej produkcji model elektryczny. Jesteśmy też pionierem na polskim rynku. Teraz czas na szerszą popularyzację tej koncepcji nie tylko wśród firm, ale także klientów indywidualnych a niebawem nasze innowacyjne rozwiązania trafią do większości modeli z naszej gamy.” – powiedział podczas uroczystości dyrektor zarządzający polskiej filii Mitsubishi Motors Arkadiusz Tomala. „Wspieramy fundację EKOMIKO, gdyż proekologiczna misja Pani Izabelli jest godna uwagi i naśladowania a jednocześnie przybliża temat konieczności dbania o środowisko szerokiej publiczności w lekki i przystępny sposób.” – dodał Tomala.

 

Mitsubishi i-MiEV zadebiutował w Japonii w lipcu 2009 roku a na polskim rynku pojawił się na początku bieżącego roku. W Polsce trafił on do 21 klientów, co stanowi ponad 72% wolumenu sprzedaży seryjnych samochodów elektrycznych w naszym kraju. Do października 2011 roku firma Mitsubishi Motors wyprodukowała już 17 000 sztuk pojazdów opartych na konstrukcji modelu i-MiEV.

Tekst i zdjęcia; Mitsubishi

MITSUBISHI I-MIEV

EKOLOGIA I MITSUBISHI

 

 

 
Designed by vonfio.de