Home NEWSy SIEDEM GENERACJI IKONY
SIEDEM GENERACJI IKONY Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 11:52

 

VW GOLF najczęściej sprzedawanym samochodem świata, w tym także dotychczas nieznane fakty z prac rozwojowych.

Jak to rzeczywiście było? Jak powstała forma pra-Golfa? Giorgetto Giugiaro, designer stulecia i twórca Golfa pierwszej generacji opowiada w wywiadzie o narodzinach następcy Garbusa i opisuje, dlaczego zaprojektował Golfa tak, a nie inaczej. Interesujące są także relacje copywritera, który przez 35 lat tworzył teksty ogłoszeń i katalogów dla Golfa i innych modeli z gamy Volkswagena.

 

 

Widocznie wtedy wiele rzeczy zostało zrobionych tak, jak trzeba: Golf od początku stał się bestsellerem. O tym, jak jako designer można z powodzeniem modyfikować kultowy samochód, opowiada Philipp Römers, który wywarł znaczący wpływ na wygląd zewnętrzny Golfa VII. Także wnętrze Golfa od początku było mocno przemyślane: styliści wnętrza Volkswagena Manuella Joosten i Tomasz Bachorski przyglądają się wszystkim siedmiu generacjom Golfa i analizują oraz porównują ich cechy szczególne.

 

Naturalnie nie może zabraknąć zestawienia wszystkich dotychczasowych generacji Golfa: W której generacji pojawił się pierwszy napęd na wszystkie koła? W którym roku pierwszy silnik TDI? Kiedy bezpośredni wtrysk benzyny? Szczegółowa historia modelu opisuje każdą generację Golfa.

 

Na zakończenie Volkswagen Classic wysyła trzy zespoły na motoryzacyjne poszukiwanie skarbów w stolicy: kto znajdzie najstarszego Golfa na ulicach Berlina? Kto wygrał – dowiedzieć można się na stronie www.volkswagen-classic.de.

PRZECZYTAJ TAKŻE;

AUTO-TURYSTYKA W MUZEUM VOLKSWAGENA

 

 

 
Designed by vonfio.de