Home NEWSy ODPOWIEDNI SAMOCHÓD NA DŁUGIE TRASY
ODPOWIEDNI SAMOCHÓD NA DŁUGIE TRASY Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 lipca 2013 16:36

 

Często wyjeżdżasz w długie trasy? Wybierz odpowiedni samochód

Ile czasu spędzamy w trasie? Choć wielu kierowców z samochodu korzysta głównie po to, by dojechać do pracy, nie brak i takich, którzy w trasie spędzają sporo czasu. Długie podróże służbowe, częste  weekendowe i wakacyjne wyjazdy za miasto wymagają odpowiedniego przygotowania. Jakie samochody najlepiej sprawdzają się na długich trasach? Jakie czynniki wpływają na bezpieczeństwo tych, którzy za kółkiem spędzają wiele godzin?

 

Idealny samochód na długie trasy


Jaki samochód najlepiej sprawdzi się na długich dystansach? Idealny samochód to pojazd ekonomiczny, a zarazem przestronny, w którym można bezpiecznie umieścić większą ilość bagażu. Niskie zużycie benzyny i pojemny bagażnik – to podstawowe cechy dobrego samochodu na takie wypady. Ważne jest również bezpieczeństwo, w związku z czym samochody na długie trasy powinny posiadać szereg funkcji zapewniających kierowy i pasażerom maksymalną ochronę w razie wypadku. Poduszki powietrzne, układy pomagające lepiej zapanować nad samochodem – to ważne elementy, które doskonale sprawdzają się w chwili zagrożenia.


Liderzy rankingów


Jakie samochody są najwyżej oceniane przez tych, którzy w drodze spędzają wiele czasu? Dzięki motoryzacyjnym rankingom udało się wybrać kilka wozów, które cieszą się największym uznaniem kierowców. Ci, którzy stawiają na bezpieczną i wygodną jazdę, wysoko oceniają Volkswagena. Mdel  cieszy się tu dobrą opinią, co zawdzięcza m.in. takim zabezpieczeniom, jak zestaw bocznych poduszek powietrznych. Dla tych, którzy najczęściej wybierają się w dłuższą drogę w ramach rodzinnych wyjazdów, podstawowym kryterium staje się bezpieczeństwo jazdy oraz pojemność bagażnika. W tej kategorii bardzo dobrze wypada Honda CR-V – idealna dla podróżujących z dziećmi i większym dobytkiem. Szukając samochodów ekonomicznych warto zwrócić uwagę na trzy pojazdy ocenione bardzo wysoko właśnie ze względu na niskie zużycie paliwa. To ekonomiczne trio reprezentowane jest przez Nissana Sentrę oraz dwa modele Forda (Focus oraz Taurus).

 Bezpieczeństwo na trasie


W długiej podróży ważna staje się nie tylko funkcjonalność pojazdu, ale i bezpieczeństwo jazdy. Dokładne sprawdzenie stanu technicznego samochodu przed wyruszeniem w podróż oraz sprawdzenie stanu opon to podstawa. Wielu kierowców zapomina o tym, że wymiary opon oraz ich odpowiednie dopasowanie do samochodu to jedna z najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Im lepiej pasują one do kół, tym większy komfort jazdy. W trosce o siebie i najbliższych warto też przed dłuższą trasą wymienić zużyte opony na nowe. Dobry bieżnik pozwala nie tylko sprawniej kierować samochodem, ale skrócić czas hamowania. Ważne jest też sprawdzenie, czy opony nie noszą śladów uszkodzeń mechanicznych, jakimi są zazwyczaj wybrzuszenia oraz pęknięcia.


Decydując się na zakup samochodu warto dobrać go do swych potrzeb. Jest to bardzo ważnie nie tylko dla tych, którzy poruszają się głównie po ulicach wielkich miast, ale i dla tych, którzy często wybierają się w dłuższe podróże. Tu wygoda i bezpieczeństwo nabierają wyjątkowego znaczenia.

 

 

 

 
Designed by vonfio.de