Home Nissan Nissan MICRA w Manufakturze
Nissan MICRA w Manufakturze Email
Wpisany przez Adam Władysław Jankowski   
niedziela, 18 marca 2012 15:43

 

NISSAN MICRA


W małym samochodzie duży duch!

 

Auto-Turystyka.pl miała okazję przetestować samochód NISSAN MICRA.

 


Ciekawe auto!


Śmiało dociągnęło swoją rzeczą do pełnego pojęcia samochodu. Każdy taki mały pojazd, skoczny wyrywa do przodu pokazując, że też może i też potrafi. Testowy egzemplarz, oglądany przez widzów budził najróżniejsze emocje. Być może nie można go zakwalifikować, jako ”damski samochodzik”, choć w oczach pań budził duże zainteresowanie. Kolorystyka i zdobienia akurat tego egzemplarza testowego wywołały nawet pisk emocji. Wrażenia widza to jak widać nieodłączna część projekcji wyobraźni, jednak nie bez znaczenia był fakt samej eksploatacji.

 Elastyczny (wg mnie i mojej techniki jazdy pazernej na paliwo) silnik 1,2l (1198cm3) benzynowy od momentu włączenia się do ruchu, dłuższej podróży oraz ruchu w cyklu miejskim pozwolił na komfort potrzebny do swobodnego poruszania się nie tylko po mieście.
Wygodny, lekko pracujący lewarek manualnej (dla mnie ulubionej) skrzyni biegów ułatwił jazdę do Łódzkiej MANUFAKTURY.

Doskonała widoczność oraz prześwietlony szyba dach, w słoneczny dzień dały wrażenie wpadającego słońca. Efekt zupełnie taki, jaki osiągnęli dawni architekci a dziś umiejscowiony i nazywany jest epoką renesansu. Istota zamysłu, w mojej ocenie w pełni została oddana.

 

 

Niestety warunki drogowe (jak widać), na losowo wybranej trasie do testu były po prostu wspaniałe i nie pozwoliły na sprawdzenie, jak zachowa się pojazd i jak wypadnie jego prowadzenie, gdy choćby spadnie deszcz. A tu nic!
Wspaniała widoczność i widoki, z wyjątkiem remontów drogi, ale to wszyscy wiedzą, znają lub słyszeli.
Po prostu był to piękny dzień, słonecznie, sucho. Marzenie niedzielnego kierowcy!

 


Trochę krytyki.


Małe samochodziki, mają to do siebie, że są małe. W tym względzie gonitwa za udoskonaleniami technicznymi w wyposażeniu nie powiększy samochodu a jedynie upodobni jego komfort do wyższej i większej klasy. W końcu chodzi o ten komfort i wygodne podróżowanie czy po prostu dojazd do celu. W tym wyścigu nie można zapomnieć o istocie i celu, do jakiego został stworzony i miałby nam służyć Nissan Micra.

 

 Byłoby nieźle, to samo auto porównać z takimi osiągnięciami Nissana, jak JUKE, QASHQAI, o bardziej wyczynowych pojazdach na nasze drogi nie wspominając. Być może to Micra stałaby się wtedy wyczynowa?!.
Szansa na weryfikację reklamy z użytecznością zależy nie tylko od nas.
Zobaczymy.

Tekst i zdjęcia: Adam Władysław Jankowski

Zobacz też:
NISSAN QASHQAI i JUKE w wydaniu filmowym

Nissan JUKE Turbo

Nissan QASHQAI

 

 

 
Designed by vonfio.de