Home NOWOŚCI NOWY SUZUKI IGNIS
NOWY SUZUKI IGNIS Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 stycznia 2016 05:23

 

Najnowszy model SUZUKI - Ignis – debiutuje w Japonii. Łączy on zalety auta kompaktowego i SUV-a.

 

IGNIS to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję „funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini”, który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto. Jego światowa premiera miała miejsce 18 lutego w Japonii1, gdzie zaprezentowano wersję tego modelu na macierzysty rynek Suzuki.

 

ZOBACZ TAKŻE; NOWE SUZUKI VITARA S

 

IGNIS wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi, co predysponuje ten model do jazdy nawet po zaśnieżonych drogach i w trudnym terenie. Pewne prowadzenie to również zasługa kompaktowych rozmiarów nadwozia, dobrej widoczności uzyskanej za sprawą podwyższonej pozycji za kierownicą oraz dużego prześwitu.

 

ZOBACZ TEŻ;  NOWE SUZUKI ik-2

 


 

 

Wyrafinowane stylistycznie nadwozie auta łączy w sobie proste i gładkie linie, a wnętrze charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, wprowadzając powiew świeżości segmentu, jaki reprezentuje IGNIS.

 


Wszystkie wersje modelu IGNIS będą wyposażone w układ hybrydowy SHVS (Smart Hybrid Vehicle by


Suzuki oraz silnik 1,2 DUALJET (K12C), co pozwoli uzyskać wysoką wydajność paliwową wynoszącą 3,47 l/100km (dla wersji HYBRID MG 2WD)2 oraz dobre osiągi dynamiczne. Ponadto, Suzuki IGNIS kwalifikuje się do


uzyskania w Japonii ulgi podatkowej przysługującej ekologicznym samochod3. Wersja 4WD


zostaładodatkowo wyposażona w funkcje wspierające jazdę na stromych wzniesieniach oraz na ośnieżonych


drogach.

 

Funkcjonalność auta potęgują takie rozwiązania, jak m.in. przesuwane tylne fotele, które pozwalają na dostosowanie objętości bagażnika do bieżących potrzeb. Oprócz tego, na pokładzie modelu IGNIS znajdzie się kompatybilny z Apple CarPlay4 (nowa funkcja) system nawigacji z wbudowaną pamięcią5. Całość uzupełniają liczne elementy z zakresu

bezpieczeństwa1, jak system Dual Camera Brake Support (DCBS), boczne poduszki powietrzne SRS z przodu oraz kurtyny powietrzne SRS.

 

Suzuki IGNIS będzie również oferowane w Europie i na innych rynkach zagranicznych, jako crossover nowejgeneracji zrodzony w Japonii.

 

 

 

Najważniejsze cechy Suzuki IGNIS

 

 

 

1. Konstrukcja i stylistyka

Kompaktowe rozmiary nadwozia i wysoka pozycja siedząca za kierownicą
  • Wyrafinowana stylistyka nadwozia

 

2. Systemy podnoszące wydajność paliwową i osiągi

  • Wszystkie wersje oferowane z układem SHVS i silnikiem 1,2 DUALJET

    Funkcja 4WD zapewnia doskonałą trakcję na stromych wzniesieniach i podczas jazdy po śniegu

 

3. Rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i komfort

Przesuwane tylne fotele, które pozwalają na dostosowanie objętości bagażnika do różnych potrzeb użytkownika. Zastosowanie systemu nawigacji z wbudowaną pamięcią, kompatybilnego z Apple CarPlay, atakżezainstalowanie na pokładzie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa

 

Cechy modelu SUZUKI IGNIS
1. Konstrukcja i stylistyka.


Kompaktowe rozmiary nadwozia i wysoka pozycja siedząca za kierownicą

 

IGNIS świetnie sobie radzi zarówno na zaśnieżonych drogach, jak i w trudnym terenie. Pewne prowadzenie auta w takich warunkach to zasługa kompaktowych wymiarów nadwozia, dobrej widoczności uzyskanej za sprawą podwyższonej pozycji za kierownicą oraz wysokiego prześwitu.

 

  • Kompaktowe wymiary nadwozia: długość całkowita 3 700 mm i szerokość całkowita 1 660 mm

 

 
Designed by vonfio.de