Home NOWOŚCI MAYBACH W NOWEJ WERSJI
MAYBACH W NOWEJ WERSJI Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 grudnia 2019 13:51

 

 

NOWA FORMA LUKSUSU


MERCEDES - Maybach GLS 600 4MATIC (zużycie paliwa w cyklu łączonym: 11,7-12,0 l/100 km; emisje CO2 w cyklu łączonym: 266-273 g/km) ustanawia nową formę luksusu w segmencie SUV-ów. Poszerza on portfolio marki Mercedes-Maybach, łącząc design nadwozia i architekturę techniczną modelu GLS z luksusem topowej klasy limuzyny. Jego przestronna kabina, wykończona najwyższej próby materiałami, oraz wyjątkowo skuteczne wygłuszenie tworzą stylową, przypominającą kokon atmosferę. Pozycja wewnątrz jest przyjemnie podwyższona, a pasażerowie – za sprawą elektrycznie sterowanych rolet przeciwsłonecznych w dwóch tylnych bocznych oknach – mogą sami decydować, jak dużo otoczenia chcą zobaczyć.

 

 

 

 

Standardowe zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC lub opcjonalne, w pełni aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL starannie pochłania nierówności na drodze. Po raz pierwszy do wyboru jest specjalny program jazdy Maybach, zapewniający jeszcze większy komfort jazdy podróżującym z tyłu. Również dostęp i wysiadanie są bardzo wygodne: gdy drzwi zostają otwarte, zawieszenie lekko się obniża, a z progu cicho i szybko wysuwa się podświetlany stopień progowy z anodowanego aluminium. Wariant silnika V8 o pojemności 4 litrów, który może rozwijać moc 410 kW (558 KM) i moment obrotowy 730 Nm, został opracowany specjalnie dla Maybacha – wprawia samochód w ruch dyskretnie i z lekkością. Jednostka współpracuje z 48-woltową instalacją elektryczną EQ Boost. Informacja prasowa – wersja krótka 21 listopada 2019 r. Mercedes-Benz Polska, Dział PR, ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa Mercedes-Benz – Marka Daimler AG Strona 2 Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC trafi na rynek w drugiej połowie 2020 r. Maskę nowego modelu zdobi klasyczna gwiazda Mercedesa, a subtelne, pionowe, chromowane listwy na osłonie chłodnicy Maybacha tworzą efekt prążków. Z profilu jego dostojność i elegancję podkreślają efektowne chromowane akcenty wokół bocznych szyb oraz chromowane wstawki w osłonach progów. 22- lub 23-calowe obręcze zostały zaprojektowane specjalnie dla nowego Maybacha, a 23-calowy wzór nawiązuje do motywu „prążkowanej” osłony chłodnicy. Ozdobna oprawa rur wydechowych z drobnym, krzyżowym żebrowaniem podkreśla tożsamość GLS-a jako modelu Mercedes-Maybach. To samo odnosi się do emblematu marki umieszczonego w różnych miejscach, m.in. na słupku D. Specjalnym wyróżnikiem Maybacha jest dwukolorowe lakierowanie, dostępne w ośmiu eleganckich kombinacjach kolorystycznych. Kolejną przyciągającą uwagę cechą Mercedesa-Maybacha GLS są elektrycznie rozkładane stopnie progowe, szczególnie szerokie w obszarze tylnych drzwi. Sprawiają one, że dostęp do kabiny oraz jej opuszczanie są wygodne i bezpieczne. Dzięki wykończeniu z anodowanego aluminium, paskom czarnej gumy oraz funkcji podświetlenia łączą one wyjątkowe wzornictwo z praktycznością.

 

 

Złożone stopnie są ukryte za osłonami progów bocznych. Po otwarciu drzwi stopień wysuwa się z odpowiedniej strony w ciągu około 1 s. To ustawienie domyślne – można je zmienić za pomocą specjalnego menu w systemie audio-nawigacyjnym MBUX. Z uwagi na Mercedes-Benz Polska, Dział PR, ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa Mercedes-Benz – Marka Daimler AG Strona 3 przestronność z tyłu Mercedes-Maybach GLS jest dostępny wyłącznie z dwoma rzędami siedzeń. Elementy wyposażenia: luksusowe, skórzane i rozkładane fotele „Umeblowanie” Mercedesa-Maybacha GLS 600 4MATIC już w standardzie jest zdecydowanie luksusowe. Dwa zewnętrzne tylne siedzenia można rozłożyć elektrycznie. Tapicerowane obszary i deska rozdzielcza są standardowo wykończone delikatną skórą nappa, a na życzenie oferowane są dodatkowe poduszki i inne skórzane obicia. Elektrycznie otwierane panoramiczne okno dachowe (przesuwno-uchylne) z roletą zaciemniającą należy do wyposażenia standardowego, podobnie jak wentylowane fotele z funkcją masażu. Dostępna opcjonalnie, montowana na stałe konsola środkowa zamienia tego SUV-a w przestronny samochód 4-miejscowy, z tylnym przedziałem pasażerskim nadającym się zarówno do pracy, jak i do relaksu. Konsola ta oferowana jest z rozsuwanymi, rozkładanymi stolikami, a nawet z lodówką z miejscem na butelki szampana. Oferta akcesoriów zawiera stosowne srebrne kieliszki do szampana. Specjalnie dla nowego modelu Mercedes-Maybach opracowano nowy zapach do aktywnego rozpylacza zapachów, dostępnego w ramach opcjonalnego pakietu AIR BALANCE: biały kwiat osmantusa, kwiatowy i lekki, uzupełnia tu woń naturalnej skóry i pikantnej herbaty. Począwszy od przeniesienia siły napędowej, przez zawieszenie, aż po technikę oświetleniową – technicznie Mercedes-Maybach GLS odpowiada najbardziej komfortowemu poziomowi wyposażenia konstrukcyjnie Mercedes-Benz Polska, Dział PR, ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa  Mercedes-Benz – Marka Daimler AG Strona 4 powiązanych SUV-ów Mercedesa. Wartość dodana, jaką reprezentuje tu Maybach, często stanowi dalszy stopień rozwoju. Na przykład izolacja akustyczna w kabinie została dodatkowo wzbogacona poprzez zamontowanie stałej przegrody i półki bagażowej za tylnymi siedzeniami. Standardem jest osobny klimatyzator dla tylnych siedzeń; zawiera on dodatkowe wyloty powietrza i elementy grzejne, dzięki którym kontrola temperatury jest jeszcze szybsza i pozbawiona przeciągów. Jest też specjalny program jazdy Maybach dla zawieszenia i układu napędowego; jego ustawienia oferują szczególnie wysoki poziom komfortu jazdy pasażerom tylnych siedzeń. Funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki można intuicyjnie sterować z poziomu tylnych siedzeń za pomocą standardowego tylnego tabletu MBUX w konsoli środkowej lub podłokietniku między fotelami. Integracja urządzeń cyfrowych używanych przez pasażerów uwzględnia wszystkie powszechne standardy.

 
Designed by vonfio.de