Home NOWOŚCI NOWE WERSJE BENTLEYA
NOWE WERSJE BENTLEYA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 11 czerwca 2022 07:23

 

BENTLEY CONTINENTAL GT i GTC Z NOWĄ WERSJĄ S

 

 

 

Właściciele dwudrzwiowych modeli Bentley od dawna doceniają szeroki wybór samochodów - od imponujących osiągów 6,0-litrowego W12 Continental GT Speed, po pełne charakteru 4,0-litrowe Continental GT V8. Teraz, wraz z pojawieniem się Continental GT i GTC w wersji S mogą dodatkowo podkreślić sportowy charakter 4-litrowego Bentleya z silnikiem V8. Dzięki zmianom wyglądu zewnętrznego, specyfikacji wnętrza i systemowi Bentley Dynamic Ride, nowa gama S stawia na maksymalną przyjemności z jazdy.

 

ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  BENTLEY  -  HISTORIA MARKI

 

 

 

Zwinność dzięki systemowi Bentley Dynamic Ride


Wersja Continentala S zachowuje 4,0-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM i 770 Nm, który okazał się niezwykle popularny wśród klientów na całym świecie, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy. Wolnoobrotowy i lżejszy 4,0-litrowy silnik V8 nadaje modelom Continental GT S responsywny i zwinny charakter, dodatkowo wzmacniany przez Bentley Dynamic Ride – zaawansowany 48-woltowy, elektryczny aktywny system kontroli przechyłów, który kompensuje siły na zakrętach, zapewniając dodatkową kontrolę nadwozia.

 

 

 

 

 

Nowy design z czarnymi elementami wykończenia

 

Reflektory i tylne światła zostały przyciemnione, podczas gdy wszystkie zewnętrzne elementy świetlne mają błyszczący czarny kolor – jedynie znaczek i napis ze skrzydlatym Bentleyem są wykończone jasnym chromem. Efektem tych zabiegów jest nadanie modelom GT i GT S ostrzejszego charakteru.

Seria S jest oferowana z całkowicie nową opcją 22-calowych kół, z ramionami w kształcie litery Y, wykończonymi w błyszczącym kolorze czarnym, a także w nowym wykończeniu Pale Brodgar Satin. Inną opcją dla modeli S jest 21-calowa obręcz z trzema ramionami, która łączy błyszczącą czerń i jasne wykończenia.

Ciemne wykończenie elementów nadwozia obejmuje także oznaczenie „S” na przednich błotnikach, poczwórne końcówki rur wydechowych oraz przedłużenia progów, jak w modelu Continental GT Speed.

 

 

 

 

 

Projektowanie wnętrz: kontrast materiałów, nowe rozwiązania

Na początku zarówno producent, jak i zawodnicy w Brooklands i Le Mans owijali kierownice sznurkiem, aby uzyskać dodatkową amortyzację i lepszy chwyt. Dzisiejsi sportowi kierowcy Bentleya mają do dyspozycji zamszowe właściwości Dinamica, którą obszyto kierownicę, dźwignię zmiany biegów, poduszkę siedzeń i oparcie foteli z gamy Continental GT i GTC S. Z kolei w zagłówkach siedzeń, obiciach drzwi, wzdłuż deski rozdzielczej i wokół konsoli została zastosowana skóra. Połączenie obu materiałów zapewnia wnętrzu auta kontrast, nawiązujący do stylistyki nadwozia.

 

Fotele w wersji S są rowkowane, z dostępnym opcjonalnie pikowaniem, a emblemat „S” jest wyhaftowany na zagłówku każdego siedzenia. Nowe wykończenie obejmuje również metalową plakietkę S na desce rozdzielczej oraz podświetlane nakładki progowe Bentley.

 

 

 
Designed by vonfio.de