Home NOWOŚCI NOWY MERCEDES -BENZ CLE
NOWY MERCEDES -BENZ CLE Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 lipca 2023 06:43

 

 

 

Wyrzeźbiony przez pożądanie: nowy Mercedes-Benz CLE

Nowa seria modelowa wśród samochodów marzeń MERCEDES -BENZ

 

Mercedes-Benz kontynuuje swoją długą tradycję sportowych, eleganckich samochodów marzeń, prezentując nową, niezależną serię modelową. CLE Coupé wykorzystuje koncepcyjne i techniczne innowacje Klasy C oraz Klasy E. Z wyrazistym designem, sportowymi właściwościami jezdnymi oraz ekskluzywnym wyposażeniem, które zwiększa komfort i indywidualność, nowy dwudrzwiowy model podąża własną drogą. Wprowadzenie na rynek CLE Coupé rozpocznie się w Europie, w listopadzie 2023 r. W przyszłym roku pojawi się wariant dla entuzjastów jazdy pod gołym niebem – CLE Kabriolet.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;    HISTORIA MARKI MERCEDES

 

ZOBACZ TAKŻE;    WODOROWY MERCEDES

 

 

Najważniejsze informacje w skrócie


Ikoniczny design: długi rozstaw osi, mocno nachylony słupek A, krótki przedni i nieco dłuższy tylny zwis,
a także muskularne nadkola oraz duże koła. W tych cechach zawsze tkwiła magia – i są one nierozerwalnie związane z marką Mercedes-Benz. CLE Coupé łączy sportowe, eleganckie proporcje z nowoczesnym językiem stylistycznym Mercedesa – filozofią projektowania zmysłowej wyrazistości. Efektem jest mocna, dynamiczna sylwetka, która z każdej perspektywy wyraża silne emocje.

 

Atletyczny wygląd: charakterystycznie pochylony profil przedniego pasa (tzw. nos rekina) z nisko poprowadzoną linią maski, smukłe reflektory LED o unikalnym wzornictwie oraz na nowo zaprojektowana, trójwymiarowa osłona chłodnicy tworzą atletyczny, a jednocześnie niezwykle elegancki wygląd. Zdecydowanie wyprofilowane przetłoczenia na długiej pokrywie silnika nawiązują do mocnych silników – o nawet sześciu cylindrach. Profil boczny wyróżnia wyrazista linia poprowadzona od reflektora do lusterka bocznego i od klamki do tylnego światła. Muskularny tył charakteryzuje się opływowymi powierzchniami, płynnymi łączeniami oraz dwuczęściowymi lampami LED z trójwymiarowymi kloszami.

 

Przestronna kabina: przy długości 4850 mm, szerokości 1860 mm i wysokości 1428 mm nowy dwudrzwiowy model jest największym coupé w segmencie pojazdów średniej wielkości. Dzięki swojej koncepcji wymiarowej CLE Coupé oferuje znacznie więcej miejsca niż Klasa C Coupé. W szczególności to zasługa większego o 25 mm rozstawu osi. Podróżujący z tyłu mają do dyspozycji dodatkowe 10 mm przestrzeni nad głową, o 19 mm więcej swobody na wysokości ramion i łokci oraz 72 mm dodatkowego miejsca na kolana. Pojemność bagażnika wzrosła o 60 litrów – kufer z łatwością mieści trzy torby golfowe.

 

Sportowy luksus: we wnętrzu wzrok przyciągają wolnostojący, w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników
o przekątnej 12,3”, zorientowany na kierowcę centralny ekran o przekątnej 11,9” w przyjaznym dla użytkownika pionowym formacie oraz dynamiczne nastrojowe oświetlenie w 64 kolorach do wyboru. Kolejną atrakcją są przednie fotele o zintegrowanej, sportowej formie, opracowane specjalnie dla CLE. W połączeniu z opcjonalnym systemem dźwięku przestrzennego Burmester® 3D każdy z nich wyposażono w dwa głośniki na wysokości zagłówków, co zapewnia wyjątkowo indywidualne i wciągające wrażenia muzyczne – również dzięki Dolby Atmos oraz Spatial Audio.

 

Specyficzna funkcja EASY-ENTRY: po raz pierwszy w Mercedes-Benz przednie siedzenia nie są odblokowywane dźwignią, lecz za pomocą eleganckiej pętli ze skóry nappa, dogodnie umiejscowionej u góry oparcia.

 

Najnowsza generacja systemu MBUX: CLE Coupé przejmuje liczne cyfrowe innowacje z najnowszej Klasy E. Połączenie nowej architektury elektronicznej i trzeciej generacji systemu multimedialnego MBUX sprawia, że to najbardziej inteligentne coupé z gwiazdą. Dzięki aplikacjom zewnętrznych firm oferuje wyjątkowo interaktywną rozrywkę, a zautomatyzowane funkcje z zakresu komfortu zapewniają nowy poziom personalizacji samochodu.

 

Zelektryfikowane napędy: systematyczna elektryfikacja i inteligentny downsizing sprawiają, że CLE Coupé wyznacza klasowe standardy efektywności. Wszystkie silniki to miękkie hybrydy z alternatorem zintegrowanym z rozrusznikiem i 48-woltową instalacją elektryczną. Do wyboru są jednostki czterocylindrowe i – jako najmocniejszy silnik – sześciocylindrowy rzędowy motor benzynowy o pojemności 3,0 l pod maską: CLE 450 4MATIC.

 

Sportowa i komfortowa przyjemność z jazdy: zawieszenie jest standardowo obniżone o 15 mm. Szczególnie reaktywne prowadzenie w połączeniu z wysokim komfortem zapewnia opcjonalny układ DYNAMIC BODY CONTROL z bezstopniową regulacją tłumienia przedniej i tylnej osi w połączeniu ze skrętnymi tylnymi kołami (oba rozwiązania wchodzą w skład pakietu technologicznego). Kąt skrętu tylnych kół wynosi do 2,5 stopnia,
co zmniejsza promień skrętu o 50 cm. Pomimo większych wymiarów zewnętrznych średnica zawracania tylnonapędowego CLE Coupé jest mniejsza niż Klasy C Coupé (10,7 zamiast 11,2 m).

 

Wszechstronne bezpieczeństwo: liczne systemy wspomagające kierowcę, w tym udoskonalone rozwiązania, oferują wsparcie dostosowane do sytuacji. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje monitorowanie uwagi ATTENTION ASSIST, Aktywnego asystenta hamowania, Aktywnego asystenta pasa ruchu, Asystenta ograniczeń prędkości oraz pakiet parkowania z kamerą cofania. W Europie Zachodniej seryjna specyfikacja zawiera również Aktywnego asystenta odległości DISTRONIC.

 

Klasyczny design coupé – sportowy, elegancki wygląd

  • Atletyczne proporcje coupé z dynamicznym profilem

  • Aerodynamiczny przód z tzw. nosem rekina oraz nowym wzornictwem reflektorów i osłony chłodnicy

  • okazały tył o harmonijnym wzornictwie i efektowne tylne lampy z estetycznym łącznikiem

 

Nowy CLE Coupé z każdej perspektywy wyraża silne emocje. Sportowe, a zarazem eleganckie nadwozie łączy typowe dla coupé proporcje z nowoczesnym językiem stylistycznym Mercedes-Benz, którego estetyczną duszę kształtuje filozofia zmysłowej wyrazistości. W rezultacie CLE Coupé zyskuje efektowny wygląd, scharakteryzowany przez opływowe powierzchnie oraz harmonijne łączenia. Dynamizm sylwetki widać szczególne z profilu: połączenie niskiego nadwozia (1428 mm) z dużym rozstawem osi (2865 mm), krótkimi zwisami (888 mm z przodu i 1097 mm z tyłu) oraz muskularnymi nadkolami sprawia, że najnowsze coupé Mercedes-Benz daje wrażenie mocno osadzanego na drodze. Inne typowe cechy coupé to długa pokrywa silnika z dwoma pokaźnymi przetłoczeniami, płasko pochylona przednia szyba i długi, opadający ku tyłowi dach. Mocno cofnięta kabina pasażerska łączy się z krótkim, sportowym tyłem spłaszczoną tylną szybą.

 

Okazałą objętość bocznych profili CLE Coupé uwydatnia charakterystyczna linia biegnąca od reflektora
do lusterka bocznego i od klamki drzwi do tylnego światła. Wraz z chromowanymi listwami wokół bocznych szyb podkreśla ona sportowe proporcje z zaakcentowanymi nadkolami, a także równowagę pomiędzy elegancją
a dynamiką. Podstawowy wariant – linia AVANTGARDE – standardowo przemieszcza się na kołach z 18-calowymi obręczami z lekkich stopów. W przypadku linii AMG seryjne są felgi o średnicy 19 cali. Portfolio obejmujące szeroką gamę innych wzorów obręczy w rozmiarach od 18 do 20 cali oraz dziesięć odcieni nadwozia oferuje wysoki stopień indywidualizacji.

 

Wyrazisty przód: nowo zaprojektowana trójwymiarowa osłona chłodnicy

Pochylony przedni pas (tzw. nos rekina) z nisko poprowadzoną płaszczyzną maski, smukłe reflektory LED
o unikalnym wzornictwie i charakterystyczna osłona chłodnicy zapewniają zdecydowanie atletyczny,
a jednocześnie niezwykle elegancki wygląd. Mocno zarysowane przetłoczenia na długiej pokrywie silnika nawiązują do mocnych silników – nawet o sześciu cylindrach. Typowo dla coupé Mercedes-Benz osłona chłodnicy jest przedzielona pojedynczą listwą i ma wykończenie w kolorze błyszczącej czerni oraz chromu,
a także centralnie umieszczoną gwiazdę. Za nią lśni grill z trójwymiarowym chromowanym wypełnieniem
ze wzorem Mercedes-Benz. Rozszerzający się ku dołowi kształt osłony chłodnicy (na wzór litery A) nawiązuje do mocnych napędów CLE Coupé. W połączeniu z chromowaną ramką wokół błyszczącego, czarnego wlotu powietrza w przednim zderzaku sprawia, że auto wygląda na niższe i zdaje się spoczywać bliżej asfaltu.

 

MERCEDES-BENZ CLE Coupé jest standardowo wyposażone w reflektory LED o nowej trzyfunkcyjnej sygnaturze świateł do jazdy dziennej, świateł pozycyjnych i kierunkowskazów. Na życzenie dostępne są reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji lub bez. Dwie elipsy świateł do jazdy dziennej i niebieskie podświetlenie podstawy reflektora zapewniają im niepowtarzalny wygląd, który dodatkowo akcentuje dynamiczne wzornictwo przedniego pasa.

 

 

 
Designed by vonfio.de