Home NOWOŚCI NOWE HYBRYDOWE LAMBORGHINI
NOWE HYBRYDOWE LAMBORGHINI Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
czwartek, 02 listopada 2023 19:12

 

 

PIERWSZA PODRÓŻ LAMBORGHINI REVUELTO


Lamborghini Revuelto, pierwszy supersportowy samochód hybrydowy marki, odbył właśnie swoją inauguracyjną podróż po włoskich drogach i torze. Model, który dysponuje innowacyjną energią trzech silników elektrycznych, przemierzał centrum Bolonii, wzgórza Valdobbiadene oraz kręte ścieżki Monte Grappa. Przejazd Revuelto zakończył się na torze Piero Taruffi Vallelunga, niedaleko Rzymu. Dźwięk silnika V12 to prawdziwy koncert mocy.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE ;  LAMBORGHINI -  HISTORIA MARKI

 

 

Pierwsza podróż Lamborghini Revuelto została zaplanowana, tak aby kierowca mógł w pełni poczuć możliwości pojazdu, na które składają się: silnik spalinowy V12 typu plug-in HPEV oraz napęd elektryczny. Samochód rozpoczął swój premierowy przejazd z centrum Bolonii, następnie udając się w stronę wzgórz Valdobbiadene oraz krętych ścieżek Monte Grappa. Finałem tej ekscytującej trasy był tor Piero Taruffi Vallelunga, niedaleko Rzymu, na którym można było poczuć prawdziwe emocje z jazdy.

 

 

 


Model Revuelto na nowo definiuje pojęcie osiągów, uosobia sportowy charakter oraz przyjemność z jazdy. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km /h w zaledwie 2,5 sekundy, a od 0 do 200 km/h w mniej niż 7 sekund. Jego prędkość maksymalna to aż 350 km/h.

 

 

 


Najwyższe osiągi oraz wyjątkową dynamikę samochodu uzyskano dzięki wprowadzeniu elektrycznego wektorowania momentu obrotowego oraz napędu na cztery koła dostępnego również w trybie w pełni elektrycznym. Dzięki temu model jest idealnym samochodem torowym, jak też kompanem codziennej jazdy.

 

 

 


Partnerem marki Lamborghini w zakresie opon dla modelu Revuelto jest firma Bridgestone. Aby podnieść sportowe i wysokoprędkościowe osiągi samochodu opracowała niestandardowe opony Potenza Sport. Zaprojektowano także kombinację wydajności, w której zastosowano opony o rozmiarach 265/35 ZR20 na przedniej osi, oraz 345/30 ZR21 Potenza Sport na tylnej osi. Odpowiadając na wszystkie potrzeby kierowców modelu Revuelto, powstały też specjalne opony Bridgestone Blizzak LM005.

 

 

 
Designed by vonfio.de