Home NOWOŚCI MERCEDES VIANO W TOSKANII
MERCEDES VIANO W TOSKANII
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 31 marca 2012 21:51

Mercedes-Benz Viano Marco Polo w Toskanii - gwiazda w perfekcyjnym towarzystwie

Gwiazdy to w Toskanii znajomy widok – czy to gwiazdy kultury i sztuki, wina i kuchni, czy gwiazdy architektury. Każdy, kto wybierze się do Toskanii w towarzystwie Viano Marco Polo, sprowadzi tu jeszcze jedną wspaniałą gwiazdę. Zwrotność i pomysłowo umeblowane wnętrze czynią Viano Marco Polo idealnym miejscem do odkrywania ukrytych skarbów, położonych poza utartymi szlakami. Wygodne zawieszenie, bezpieczne prowadzenie oraz mocny i oszczędny silnik sprawiają, że droga staje się celem samym w sobie.

ZOBACZ RÓWNIEŻW MUZEUM MERCEDESA


Viano Marco Polo: "gruba ryba" wśród kompaktowych aut kempingowych

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻMERCEDES SLS VS. AUDI R8

Liczby mówią wszystko: w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2011 roku liczba rejestracji samochodów kempingowych wzrosła w Niemczech o 18,1 proc., a liczba rejestracji aut kempingowych marki Mercedes-Benz - o 24,5 proc. Wzrosty odnotowano również w skali międzynarodowej. W ciągu pierwszego półrocza 2011 roku zarejestrowano w Europie 49 624 samochodów tego typu, o 10,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Kompaktowy kamper Mercedes-Benz Viano Marco Polo radzi sobie na tym tle jeszcze lepiej - od stycznia do czerwca br. jego sprzedaż wzrosła o 82 proc., do około 900 sztuk.

Komfortowy i praktyczny: Mercedes-Benz Viano Marco Polo

Gabaryty Viano Marco Polo są w sam raz - przy długości 5 metrów i szerokości 1,9 metra auto doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Przy zamkniętym dachu jego nadwozie mierzy mniej niż 2 metry, nie nastręczając problemów podczas jazdy tunelami czy parkowania na parkingach. Deska rozdzielcza, układ napędowy i zawieszenie reprezentują poziom wysokiej klasy samochodów osobowych. Wnętrze z kompletnie wyposażoną kuchnią i szafkami, rozkładaną kanapą oraz obracanymi fotelami w przedniej części kabiny zostało zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły. Elektrycznie regulowane siedzenia wyposażono w elektropneumatycznie nadmuchiwane poduszki, pozwalające na uzyskanie właściwego wyprofilowania. Wybrane elementy wyposażenia Mercedes-Benz opracował we współpracy z doświadczoną w przebudowie samochodów firmą Westfalia specjalnie z myślą o Viano Marco Polo.

Przestrzeń mieszkalna składa się z rozkładanego dachu (opcjonalnie z elektrohydraulicznym systemem podnoszenia EASY UP), komfortowego łóżka dachowego, zamocowanego na specjalnych elementach sprężynujących, elektrycznie rozkładanych siedzeń, tworzących dodatkową przestrzeń do spania, szafy i szafki, szuflad pod siedziskami, kuchni z dwoma palnikami gazowymi, lodówki z kompresorem oraz zlewozmywaka. Nie zabrakło tu również licznych schowków, zewnętrznego gniazdka elektrycznego, dodatkowego akumulatora, ogrzewania postojowego z programatorem i układem kontroli temperatury, stolika, zasłon okiennych oraz pojemnika na kosztowności. Słowem, Viano Marco Polo to idealny kompaktowy kamper. Sprawdzi się zarówno przy okazji improwizowanych noclegów, jak i podczas krótszych czy dłuższych wakacji.


Viano Marco Polo w szczegółach: dobrze przemyślany i umeblowany

By odkryć talenty Viano Marco Polo, wystarczy odsunąć boczne drzwi. Meble mają srebrne okładziny, a ozdobne elementy z deseniem drewna orzechowego nawiązują do wykończenia deski rozdzielczej. Przednia część kabiny tworzy z częścią mieszkalną harmonijną całość, zarówno pod względem materiałów, jak i kolorystyki. Nic tu nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z najwyższą jakością, której synonimem jest Mercedes-Benz. Podłogę pokrywa przytulna i łatwa do utrzymania w czystości wykładzina. Na życzenie można zastąpić ją materiałem stylizowanym na drewno, przywodzącym na myśl luksusowe jachty.

Dwa tylne siedzenia dzieli od obracanych foteli przednich rozkładany stolik. Dodatkowe, montowane na życzenie miejsce jeszcze bardziej zwiększa przydatność Viano Marco Polo na co dzień. Nożny hamulec postojowy i zamocowana w kokpicie dźwignia zmiany biegów pozostawiają pasażerom pełną swobodę ruchów, umożliwiając przechodzenie z przedniej do tylnej części kabiny. Wnętrze Viano Marco Polo pełne jest zresztą przemyślanych detali. Przykład? Pod siedziskiem fotela pasażera znajduje się zamykany pojemnik na cenne przedmioty ze specjalną siatką na bocznej ściance.

To perfekcyjne auto w podróż, wyprawę, do turystyki motoryzacyjnej i wielkiej turystyki eksploracyjnej. Auto-turystyka już go lubi (i pewnie niedługo wytestuje.....).

Tekst i zdjęcia; Mercedes Benz

PRZECZYTAJ TAKŻE;

ZLOT MERCEDESA W MILICZU

MERCEDES UNIMOG I BEZPIECZEŃSTWO

MERCEDES C KLASSE COUPE

125 LAT MERCEDESA

 
Designed by vonfio.de