Home Opony NIESAMOWITA OPONA GOODYEAR
NIESAMOWITA OPONA GOODYEAR
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
czwartek, 15 marca 2018 15:56

 

GOODYEAR prezentuje prototyp inteligentnej opony w ruchu drogowym.

 

Podczas Salonu samochodowego w Genewie Goodyear zaprezentował najnowsze postępy w rozwoju inteligentnej opony. Kompletnego systemu obejmującego opony, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze. Komponenty systemu komunikują się z operatorem floty w czasie rzeczywistym za pośrednictwem mobilnej aplikacji.


PRZECZYTAJ TEŻ; GOODYEAR - HISTORIA MARKI

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

OBEJRZYJ FILMINTELIGENTNA OPONA GOODYEAR


„W miarę wzrostu popularności współdzielonej mobilności w nadchodzących latach znacznie zwiększą się przebiegi pojazdów mówi Chris Delaney, prezes Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Dla operatorów flot, aktywne zarządzanie obsługą opon jest kluczowe zarówno dla zapewnienia satysfakcji klienta, jak i odpowiedniego funkcjonowania modelu biznesowego.”

 


Prototyp inteligentnej opony Goodyear umożliwia stałą łączność i współdzielenie danych w czasie rzeczywistym, co pozwala optymalnie eksploatować opony, wdrażać bezpieczniejszą i bardziej efektywną kosztowo motoryzację oraz maksymalizować czas bez przestojów.

Czujniki w inteligentnej oponie GOODYEAR zbierają dane z pojazdu oraz źródeł zewnętrznych i w czasie rzeczywistym dostarczają je do specjalnych algorytmów, opracowanych przez inżynierów firmy. Dzięki tym algorytmom, informacje o oponie i jej statusie – w tym stopniu zużycia, temperaturze i ciśnieniu – są stale uaktualniane i współdzielone z operatorem floty.

 


„Przekazywane w czasie rzeczywistym informacje o zachowaniu opony i jej stanie mogą sygnalizować potrzebę działań serwisowych, by wydłużyć okres eksploatacji opony, poprawić jej efektywność paliwową i inne osiągi” dodaje Delaney. „Tego rodzaju aktywny serwis umożliwi operatorom flot precyzyjne identyfikowanie i zapobieganie problemom z oponami.”

Współdzielona motoryzacja rozwija się, ponieważ obniża koszty i zwiększa wygodę konsumentów. W 2015 roku wspólnie przejechane kilometry stanowiły 4% globalnego ruchu kołowego. Szacuje się, że do 2030r. odsetek ten wzrośnie do 25%[1].

„W miarę ewolucji motoryzacji zmieniają się potrzeby konsumentów i operatorów flot” wyjaśnia Delaney. „Goodyear z wyprzedzeniem myśli o produktach, usługach i doświadczeniach, które zaspokoją potrzeby motoryzacyjne konsumentów i operatorów flot

 

1. https://www.morganstanley.com/ideas/car-of-future-is-autonomous-electric-shared-mobility

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

OPONY LETNIE GRUPY GOODYEAR W POLSCE

 

AUTO-TURYSTYKA NA ZIMOWYCH TESTACH OPON W FINLANDII

 
Designed by vonfio.de