Home Opony NOWA OPONA MICHELIN
NOWA OPONA MICHELIN Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 czerwca 2019 07:41

 

REWOLUCYJNA OPONA

 

 

Firmy Michelin i General Motors stworzyły nową generację bezdętkowych opon pełniących funkcję koła do samochodów osobowych – MICHELIN Uptis. Obie firmy planują wprowadzić to rozwiązanie w wybranych modelach aut już w 2024 roku.


 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

 

 

Michelin Uptis jest tak naprawdę kołem i ogumieniem w jednym. Składa się ze sztywnej piast, którą z bieżnikiem łączą elastyczne żebra. W ten sposób zachowuje wszystkie właściwości standardowej opony.

Michelin i General Motors rozpoczęły już testy prototypu MICHELIN Uptis na modelu Chevrolet Bolt EV, a jeszcze w tym roku obie firmy planują start rzeczywistych testów nowego rozwiązania na flocie Chevroletów Bolt EV. Opona ma się pojawić jako wyposażenie wybranych modeli aut już w 2024 roku. Ze względu na swoją bezdętkową konstrukcję MICHELIN Uptis ma szansę stać się przełomową innowacją, która całkowicie wyeliminuje ryzyko przebitych opon i przełoży się na bezpieczeństwo podróżowania. Korzyści z używania takiego koła odczują również przewoźnicy i firmy transportowe, które zminimalizują przestoje oraz koszty utrzymania i napraw.

 

 


 

Do powyższych dochodzą kwestie ekologiczne, które dla Michelin są bardzo istotne i wyznaczają kierunek rozwoju firmy. Z jednej strony MICHELIN Uptis wyeliminuje jazdę na zbyt niskim ciśnieniu, co przekłada się na wyższe zużycie paliwa oraz szybsze zużywanie się opon. To o tyle ważne, że badanie zrealizowane przez ośrodek badawczy TNS Polska1 na zlecenie firmy Michelin pokazuje, że aż 25 proc. wszystkich kierowców w ogóle nie kontroluje ciśnienia w oponach, zaś 15 proc. sprawdza je najwyżej raz w roku. Z drugiej strony MICHELIN Uptis pozwoli zmniejszyć wykorzystanie surowców oraz liczbę odpadów związanych z produkcją nowego ogumienia, którym będziemy zastępować przebite, uszkodzone czy zbyt szybko zużyte opony.

1 Badanie przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Michelin Polska w czerwcu 2016 r. na reprezentatywnej grupie czynnych kierowców za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

 

 
Designed by vonfio.de