Home Opony NOWE ROZMIARY OPON MICHELIN
NOWE ROZMIARY OPON MICHELIN Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 czerwca 2020 13:54

 

INNOWACYJNA OPONA MICHELIN PRIMACY 4

 

Opona MICHELIN Primacy 4 dzięki innowacyjnej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i pod koniec użytkowania. Takie właściwości zachowuje aż do dopuszczalnego przez przepisy zużycia bieżnika. Nowa opona Michelin posiada oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia ogumienia.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  REWOLUCYJNA OPONA MICHELIN UPTIS

 

 

 

Oponę cechują wyjątkowe osiągi w hamowaniu na mokrej nawierzchni, od nowości do zużycia(1)(2) dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. Jej tajemnicą jest kształt rowków bieżnika, które w przekroju są bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22 proc., co nawet w przypadku bieżnika o dopuszczalnej prawem głębokości 1,6 mm zmniejsza podatność opony na aquaplaning. Doskonałe wyniki hamowania na mokrej nawierzchni udało się osiągnąć także dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji. MICHELIN Primacy 4 to także zwycięzca testów badających trwałość ogumienia(3).

 

 

 

 

Dodatkowo w MICHELIN Primacy 4 ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo i szybko określić poziom zużycia ogumienia.

 

 

 

 

  1. Od nowości do zużycia (zużycie oznacza opony z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EWG (ECE R30r03f)). Opony MICHELIN PRIMACY 4 w rozmiarze 205/55 R16 91V przewyższają progowe wartości przyczepności na mokrej nawierzchni określone w regulaminie nr 117 EKG ONZ.

  2. Test hamowania na mokrej nawierzchni od 80 do 20 km/h przeprowadzony przez instytut TÜV SÜV na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w samochodzie VW Golf 7, obejmujący porównanie opon MICHELIN PRIMACY 4 z konkurencyjnymi oponami: CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE; GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE; PIRELLI CINTURATO P7 BLUE.

  3. Test przeprowadzony przez CENTRUM TESTÓW DEKRA na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w samochodzie VW Golf 7, obejmujący porównanie opon MICHELIN PRIMACY 4 z konkurencyjnymi oponami: CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE; GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE; PIRELLI CINTURATO P7 BLUE. Test trwałości przeprowadzony w warunkach przeciętnego rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km i szacowanej trwałości na poziomie 1,6 mm.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Designed by vonfio.de