Home Opony PREZENTACJA OPONY Z DĘBICY
PREZENTACJA OPONY Z DĘBICY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 marca 2011 21:32

 

 

 

 

 

Dębica Presto – nowa opona letnia

Nowoczesne rozwiązania,

bezpieczeństwo i trwałość w konkurencyjnej cenie


Właśnie z takim hasłem reklamowym polska firma oponiarska wchodzi na rynek z najnowsym produktem.  W Warszawie odbyła się prezentacja dla dziennikarzy.
Firma Oponiarska Dębica S.A. wprowadza na rynek oponę letnią Dębica Presto, przeznaczoną dla wymagających kierowców, ceniących sobie dynamiczną, a równocześnie ekonomiczną jazdę. Zoptymalizowana konstrukcja opony zapewnia bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania, a także wysokie przebiegi.

 

Dębica Presto spełnia kluczowe wymagania polskich kierowców, bowiem - jak wynika z badań opinii - oczekują oni od opon przede wszystkim długich przebiegów i bezpieczeństwa podróży, czyli m.in. skróconej drogi hamowania oraz dobrych osiągów na mokrej nawierzchni. Testy potwierdziły, że nowa Dębica Presto spełnia powyższe oczekiwania. Co więcej, kierowcy wybierając nową oponę Dębicy, otrzymają wysoką jakość po przystępnej cenie. Jestem przekonany, że Dębica Presto stanie się popularną oponą wśród wielu polskich i europejskich rodzin” – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

To opona letnia z segmentu HP (ang. High Performance), stworzona z myślą o samochodach osobowych o wysokich osiągach. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, zastosowane w oponie, pozwalają na pewną jazdę i bardzo dobre kierowanie autem w każdych warunkach.

 

Dzięki licznym nacięciom bloków bieżnika, które skutecznie rozpraszają wodę, a także mieszance gumowej na bazie krzemionki, Dębica Presto zapewnia bardzo dobre kierowanie na mokrej nawierzchni. Opona skutecznie radzi sobie także na suchej nawierzchni, m.in. za sprawą asymetrycznej rzeźby bieżnika oraz wzmocnionej strefy barkowej. Budowa 4-żebrowa, z podwójnym żebrem centralnym, gwarantuje szybką reakcję opony na ruchy kierownicą. Udoskonalony kontur opony odpowiada
za optymalny rozkład nacisku na całej powierzchni styku opony
z podłożem, zapewniając równomierne zużywanie się bieżnika.

 

 

 

Nowa Dębica Presto zapewnia dłuższe przebiegi, dzięki zoptymalizowanej konstrukcji bieżnika, która daje szerszy i bardziej kwadratowy odcisk. Większa powierzchnia kontaktu opony z podłożem zapewnia lepsze prowadzenie oraz przyczepność.

 

Zanim Dębica Presto trafiła na rynek przeszła wszechstronne testy porównawcze z jej odpowiednikami z Europy i Azji, wykazując znaczną przewagę w przypadku parametrów decydujących o bezpieczeństwie. Różnice były widoczne zwłaszcza w trakcie testów hamowania na mokrej nawierzchni, podczas których droga hamowania samochodu wyposażonego w opony Dębica Presto była krótsza nawet o 9%1” – powiedział Przemysław Zakrzewski, Senior Brand Manager marki Dębica z Grupy Goodyear Polska.

 

Dębica Presto będzie dostępna w 9 rozmiarach, co zaspokaja 85% zapotrzebowania w segmencie opon High Performance w Polsce.

 

Dostępne rozmiary opony Dębica Presto:

 

185/60R14 82H

185/65R14 86H

185/65R15 88H

195/50R15 82V

195/60R15 88H

195/65R15 91H

195/65R15 91V

205/55R16 91H

205/55R16 91V

 

 

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

 

Na podstawie materiałów Dębica oprac; Mirosław Wdzięczkowski
Zdjęcia; Dębica

 

 

Poprawiony: sobota, 23 lipca 2011 17:04
 
Designed by vonfio.de