Home Peugeot PEUGEOT 208 1,2
PEUGEOT 208 1,2 Email
Wpisany przez Adam Janczur   
wtorek, 25 grudnia 2018 18:25

 

 

BESTSELLER Z FRANCJI

 

Kusi bogatą ofertą, dobrze wygląda i jest większy w środku w stosunku do poprzednika. PEUGEOT 208 – następca popularnych modeli 205, 206 i 207 w roku ubiegłym został zmodernizowany. Trzeba przyznać, iż z sukcesem.


 

PRZECZYTAJ TEŻ;    PEUGEOT 208 GTi W NIEMCZECH - WYPRAWA

 

POLUB NAS  RÓWNIEŻ  NA  FACEBOOK oraz   YOUTUBE

 

ZOBACZ TAKŻE;  HISTORIA MARKI PEUGEOT

 

 

 

 

 

Uczyniono delikatne poprawki stylistyczne w nadwoziu – wygląda świeżo i atrakcyjnie. Jego intrygujący wizerunek dodatkowo poprawiają większe możliwości personalizacji i bogatsza oferta wyposażenia.


 

 

 

 

 

Jak w większych modelach mamy na środku deski rozdzielczej duży ekran, z którego możemy sterować większością funkcji życiowych pojazdu. Spłaszczona, mała kierownica umieszczona jest nisko. Nad nią patrzymy na zegary – czytelne i przejrzyste. Cały projekt deski rozdzielczej jest świeży i nowoczesny. Pod dotykowym ekranem znajdują się nawiewy i panel sterowania klimatyzacją. Przed pasażerem jest duży, zamykany schowek. Fotele całkiem wygodne, dobrze trzymają na boki. Materiały już na pierwszy rzut oka i przy dotknięciu sprawiają bardzo dobre wrażenie.


 

 

 

Poza tym wnętrze 208 jest przestronne. Bagażnik pomieści codzienne zakupy lub pakunki na urlop. Ma pojemność 285 litrów, po złożeniu tylnej kanapy aż 1076 litrów. Możemy zamówić samochód z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym, łącznie z dwustrefową klimatyzacją, tylnymi czujnikami parkowania i kierownicą obszytą skórą.

 

 

Podstawowa gama silników to trzycylindrowe jednostki benzynowe o mocach 68 lub 82 KM – wolnossące, a także z turbodoładowaniem 110 KM. My jeździliśmy takim o mocy 82 KM. Są też dwa silniki wysokoprężne 75 i 100 KM. Dla sportowców jest też benzynowy turbo 1,6 o mocy 208 KM w wersji GTi.

 

 

Radość z jazdy po mieście jest niezmierna. Auto jest ciche i miłe w obejściu. Doskonale się prowadzi i cicho wybiera wszelkie nierówności. Jak każdy Peugeot doskonale prowadzi się w zakrętach.

 


PEUGEOT 208 to bardzo intrygujący samochód za rozsądną cenę. Niczego nie udaje, dobrze jeździ jest dobrze wyposażony i dobrze spisuje się także na długich pozamiejskich trasach. Tak więc ruszajmy w siną dal.

 

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

 

 
Designed by vonfio.de