Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA NAD ZATOKĄ
AUTO-TURYSTYKA NAD ZATOKĄ Email
Wpisany przez Małgorzata Wdzięczkowska   
niedziela, 06 kwietnia 2014 19:00

 

HONDA Civic Tourer nad Zatoką Pucką

 

Po raz kolejny zrealizowaliśmy wyprawę bliską, acz intrygującą. Honda Civic Tourer prowadziła nas już dobrze znaną i ostatnio mniej zakorkowaną krajową siódemką. Kilka odcinków dwujezdniowych to nie ostatnie słowo inwestora. Następne są w przygotowaniu.

 

ZOBACZ TEŻ;   HONDA CIVIC TOURER - PREMIERA

 

Honda to bardzo przyjemne w prowadzeniu i pojemne auto z ogromnym bagażnikiem podzielonym na dwie części. Poniżej dużej klapy jest wielki schowek na około 80 litrów. Zwykle będziemy używać tylko tego mniejszego bagażnika, bo na ogół mamy na tyle mało bagaży, iż ten duży byłby niewypełniony i bagaże mogły by się przesuwać. W tym aucie dało się przewieźć poza torbami także dziecięcy rowerek bez składania.

 

 

 

Po drodze jest wiele zabytków, zamek w Nidzicy i w Olsztynku. My jednak postanowiliśmy odwiedzić Pasłęk, ze słynną bramą. Jest tam jeszcze wiele ciekawych budowli, jeszcze nie odkrytych przez turystów. Pewnie dlatego, że starówka to taki dość przygnębiający konglomerat starego budownictwa, między którym postawiono straszące komunistyczne bloki. Jest też dużo wolnej przestrzeni, jakby zapraszającej do zabudowy. Pobliskie pole golfowe Sand Valley, niemal przylega do autostrady biegnącej do Elbląga.

 

 

 

 

W Nowym Dworze Gdańskim skręcamy nad Zatokę Pucką. Pierwszą miejscowością, najbliżej Warszawy leżącą nad morzem około 300 km od stolicy jest Stegna Gdańska. Żyje już turystami, mimo początku kwietnia. Na wydmach nad samym morzem jest kilka restauracji i sklepów. Ku naszemu zdumieniu czynnych. Mało tego, gdy dziwimy się, że już otwarte, sprzedawczynie mówią, iż mają otwarte cały rok. Spożywamy bardzo dobre lody własnej produkcji i równie dobre gofry, oraz ciasto czekoladowe z bitą śmietaną na ciepło.

 

 

Warto pojechać w głąb Mierzei. Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynica Morska są podobne, przynajmniej przy morzu. Krynica Morska rozbudowuje się mocno. Powstało tam na wzgórzach w lesie dużo wielopiętrowych ośrodków wczasowych i hoteli.

 

 

Jeszcze nieczynne są wszystkie restauracje i bary, ale kilka jest i można nawet smacznie zjeść rybę, bądź pizzę. Pewnie w lato jakość nie przejdzie w ilość, ale wszyscy się najedzą.

 

 

Warto także odwiedzić Nadmorski Park Krajobrazowy. Jest tam rezerwat Kormoranów. Tych nie widzieliśmy, ale dobrze, że są chronione. Zarówno morze, jak i zatoka są spokojne, nie ma dużych fal. Lecz morze wyrzuca nieco drobnego bursztynu, który można sobie zebrać.

 

 

Niedaleko w Jantarze w lipcu odbywają się MISTRZOSTWA Świata w Poławianiu Bursztynu (zobacz naszą relację).

 

 

Honda spisała się wyśmienicie. To doskonałe auto rodzinne. Ma dużo miejsca na wszystkich siedzeniach. Jest pojemne i ma mocny benzynowy silnik, który jest bardzo elastyczny w pełnym zakresie obrotów, niczym motor wysokoprężny. Do tego mało pali. W czasie dość żwawej jazdy osiąga zużycie około 8 litrów, przy bardzo spokojnej możemy osiągnąć poniżej 6 litrów. To wszystko w aucie o masie 1310 kg.

HONDA CIVIC TOURER nadaje się do wypraw i podróży, co stwierdziliśmy empirycznie. Turystyka motoryzacyjna zyskała nowego towarzysza.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

AUTO-TURYSTYKA W BERLINIE

HONDA C-RV W PODRÓŻY

AUTO-TURYSTYKA W SZCZYRKU


 
Designed by vonfio.de