Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA NA SKRAJU PUSZCZY
AUTO-TURYSTYKA NA SKRAJU PUSZCZY Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 13 kwietnia 2014 07:39

 

MAZDA NA PODLASIU.

 

Kolejna podróż Auto-Turystyki to nie góry, bądź morze, ale bliskie i niezbyt znane ze swych walorów Podlasie. Okolice Hajnówki, na skraju Puszczy Białowieskiej i przy granicy z Białorusią są spokojne i ciche, a także wolne od tabunów turystów kupujących pamiątki Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen. Mazda serii 3 jak najbardziej nadaje się do takiej podróży....

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;   MAZDA 3 - PREMIERA

 

 

. Nadaje się, gdyż została już sprawdzona w boju przez dziennikarzy w słynnej podróży z Japonii d na salon samochodowy we Frankfurcie. To duże, pojemne auto, z doskonałym zawieszeniem i silnikiem benzynowym w technologii Skyactiv. Mało pali, jest cichy i doskonale, pewnie porusza się po drodze.

 

 

Najlepsza droga w te rejony, bo mało używana, to krajowa droga drugiej kategorii, ale w bardzo dobrym stanie przez Węgrów i Sokołów Podlaski do Drochiczyna. Słynne sanktuarium w Drohiczynie jest odwiedzane przez licznych pątników.

Dalej Siemiatycze i droga w stronę Hajnówki, ruch niemal żaden, a drogi szerokie i dobrze utrzymane, proste i bezpieczne. Krajobraz spokojny, płasko, tylko Wysoczyzna Drohiczyńska znacznie go urozmaica.

 

Stara i naowa szkoła w Dubiczach Cerkiewnych.

 

 

Odnowiony pomnik żołnierzy Radzieckich w Dubiczach Cerkiewnych.

 

W Dubiczach Cerkiewnych warto zatrzymać się na dłużej. Na osiedlu Bachmaty pod numerem 21 jest Agroturystyka z kucykiem i doskonałą atmosferą, oraz eleganckimi pokojami. Cisza uzupełnia doskonałą atmosferę. Nieopodal jest nieduży zalew, z polami namiotowymi, raj dla wędkarzy, jest też kąpielisko i plac zabaw dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

W Dubiczach mamy również cerkiew w kolorze niebieskim i wiele starych domów, które mogą stać się atrakcją dla ludzi chcących wyrwać się z wielkomiejskiego zgiełku. Ciekawostką jest to, iż mieszkają tam ludzie wyznający aż osiem różnych religii. Oto prawdziwy ekumenizm.

 

 

Na Podlasiu są i takie pomniki, a jeżdżą jeszcze takie traktory.

 

 

 

Warto wybrać się okolicznymi drogami, często bardzo równymi, szutrowymi do serca Puszczy Białowieskiej. Potężny las, moc zwierzyny i spokój, jakiego nie uświadczysz w stolicy. Hajnówka to lokalna metropolia z bazarem, kilkoma sklepami dużych sieci i kilkoma kościołami prawosławnymi i katolickimi.

 

Tablice często są dwujęzyczne.

 

Zamek w miejscowości Liw.

 

Nasza MAZDA 3 doskonale się spisywała i przyciągała wzrok ludzi. Za jej kierownicą czuliśmy się bardzo pewnie.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

MAZDA NA RAJDZIE POLSKI KOBIET

MAZDA NA WARMII

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de