Home Podróże sentymentalne KRÓTKA "WYPRAWA NA STARE ŚMIECI"
KRÓTKA "WYPRAWA NA STARE ŚMIECI" Email
Wpisany przez Małgorzata Frank   
sobota, 13 grudnia 2014 18:24

 

DELTĄ WOKÓŁ WARSZAWY

 

Żadne inne auto nie miało takiej historii. Żadne też nie powtórzyło takiego wyczynu. LANCIA DELTA była samochodem zbudowanym oszczędnościowo, a zaprojektowane przez Studio Giugiaro na bazie popularnego auta Fiat Ritmo. Potem przyszły niesamowite sukcesy sportowe owiane wręcz legendą – do 1992 wygrała 49 rajdów eliminacji Mistrzostw Świata, a od 1985 r. przez siedem kolejnych sezonów zespół Lancii sześć razy wywalczył tytuł mistrza świata producentów i cztery razy kierowców. Potem była długa przerwa i długo wyczekiwany piękny, obszerny i mocno zaawansowany technicznie model. - FILM - LANCIA DELTA 1,9 JTD

 

ZOBACZ TAKŻE;   LANCIA DELTA 1,9 D BITURBO - TEST

 


 

Poprzedni model miał wiele wersji z mocnymi silnikami z turbodoładowaniem, ale były to jednostki benzynowe. Ten ma jednostkę wysokoprężną 1,9 z dwiema turbinami i mocą 190 KM. Przyspiesza doskonale w pełnym zakresie obrotów, po wciśnięciu przycisku „sport” na desce rozdzielczej staje się małą bestią. Przy tym niemal nic nie pali, gdy jedziemy z prędkościami podróżnymi stabilnie poza miastem.

W wersji wyposażenia Momodesign i na 18 calowych aluminiowych felgach wygląda wręcz bojowo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;   LANCIA THEMA W NIDZICY

 

 

 

Właśnie postanowiliśmy zawitać do podwarszawskiego Legionowa. Miasto od około dziesięciu lat pięknieje, są inwestycje i rozwija się infrastruktura. Zbudowano i wciąż buduje się wiele dróg. Zbudowano cały kompleks sportowy z Arena Legionowo – multifunkcjonalnym budynkiem z salami ćwiczeń, halą widowiskowo-sportową i sklepami sportowymi. Elegancki jest także urząd miasta.

Zobaczmy naszą fotorelację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia; Małgorzata i Mirosław Wdzięczkowscy


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

JEEP RENEGADE - PREMIERA

AUTO-TURYSTYKA NA ODCINKU SPECJALNYM

AUTO-TURYSTYKA W UNIEJOWIE

LANCIA DELTA NA FILMOWY TEST AUTO-TURYSTYKI


 
Designed by vonfio.de