Home Podróże sentymentalne NAD BUG FIATEM
NAD BUG FIATEM Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 31 stycznia 2015 10:13

 

ZAMIAST SKOKÓW

 

Zima, a wiosna jakoby. Pogoda niepewna, zamierzaliśmy pojechać na wyprawę do Zakopanego na Puchar Świata w Skokach Narciarskich, lecz zachodziła obawa o bardzo silne wiatry. FIAT 500L TREKKING - ZOBACZ FILM z systemem napędu Traction + (elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego) sprawdził by się w każdych warunkach. Lecz zamiast na południe skierowaliśmy się do włosko brzmiącego Loretto i swojsko brzmiącego Kamieńczyka.

 

ZOBACZ TAKŻE;     FIAT PUNTO W ZAKOPANEM

 

Kamieńczyk położony nad Bugiem położony jest o około 65 km na północny wschód od Warszawy. Droga bardzo wygodna – szybkiego ruchu aż pod Wyszków, potem w prawo w stronę Sokołowa Podlaskiego kilka kilometrów i już mamy skręt w lewo na Kamieńczyk i Loretto odległe o 3 km o rzeki Bug. Ruch samochodów niewielki, a w Fiacie czujemy się bezpiecznie i wygodnie. Tereny płaskie, lecz niezwykle malownicze mazowieckimi krajobrazami. Liczne rozlewiska Bugu i Liwca, łąki, pola i lasy.


PRZECZYTAJ TAKŻE;  FIAT 500L DIESEL - TEST

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;    JEEP RENEGADE - PREMIERA

 

W Kamieńczyku mamy wiele drewnianych domów – niegdysiejszych jak i nowych. Kościół z czerwonej cegły jest typowy dla tych terenów. Była tam ciekawa szopka i liczne obrazy w eleganckich ramach.

 

 

Loretto to centrum pielgrzymek kościoła katolickiego. Klasztor sióstr i kościół, oraz kilka domów pielgrzyma. Nieopodal budowana większa świątynia. Krótka wyprawa była bardzo przyjemna, FIAT spisywał się wybornie, okazał sie dobrym partnerem do wyprawy i podróży. Jednak skoków żal!

Zobaczcie naszą fotorelację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;


FIAT CROMA W GALINACH

FIAT FREEMONT NA WARMII

AUTO-TURYSTYKA W BOGATYNI

LANCIA DELTA W LEGIONOWIE

 
Designed by vonfio.de