Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA W KOZIENICACH
AUTO-TURYSTYKA W KOZIENICACH Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 23 sierpnia 2015 06:51

 

SSANG YONG i RENAULT W KOZIENICACH

 

Bliskie podróże mają tę zaletę, iż można nagle – spontanicznie zaplanować, wyruszyć, zwiedzić i wyjechać, a także powrócić do domu w jeden dzień. Dla tego wybraliśmy się do KOZIENIC – około 100 km od stolicy aż dwoma autami. Van Renault wyjątkowo dobrze wyposażony, nawet w telewizję dla pasażerów tylnych siedzeń oraz silnik benzynowy 1,2 Tce o mocy 130 KM i 205 Nm z 6-biegową manualną skrzynia biegów i SUV SsangYong również wyjątkowo wyposażony w podgrzewanie tylnych siedzeń z motorem turbodiesel o mocy 150 KM i 6-biegowa manualna skrzynia biegów. W lato to mało przydatne, ale koreański producent coraz lepszych aut zdobył dużego plusa!

 

OBEJRZYJ FILMY; SSANGYONG KORANDO 150 KM - I


RENAULT GRAND SCENIC 1,2 TCe - I

 

W SsangYongu należy uważać na włącznik świateł. Nie ma tam unijnego zestawu Auto, gdzie światła same się włączają i wyłączają po uruchomieniu stacyjki, tylko trzeba po jej wyłączeniu także wyłączyć światła – bo okrutnie piszczy i włączyć ręcznie po uruchomieniu auta. A o tym należy pamiętać.

 

W Renault możemy tak mocno pławić się w luksusie i jego bogatym wyposażeniu, iż można zapomnieć o otaczającym świecie, tym bardziej, iż auto jest doskonale wyciszone i z wielkim sufitem szklanym.

 

 

Droga do celu naszej eskapady jest prosta. Góra Kalwaria, za nią słynny Zamek w Czersku - Tam już byliśmy - przeczytaj! Na rozjeździe w Potyczy w lewo, a potem kilka remontów dróg i ruchu wahadłowego. Lecz idzie całkiem sprawnie. Po drodze trafiamy na pomnik bitwy pod Studziankami i czołg T34. W samych Kozienicach uwagę przyciąga duży kościół w centrum miasta i zespół pałacowy..... w którym ulokował się międzu innymi urząd skarbowy i ZUS, oraz urząd miejski – zgroza!

 

 

ZOBACZ FILM - RENAULT GRANBD SCENIC 1,2 TCe  II

 

Na obrzeżach miasta mamy dużo różnych niedużych rzek i strumieni, które doskonale wpisują się w krajobraz i go ubogacają. Wokół pełno lasów z Puszczą Kozienicką na czele.

A RENAULT GRAND SCENIC i SSANGYONG KORANDO spisywały się doskonale.

Zobacz naszą fotorelację;

 

 

 

 

 

 

Auta w każdym momencie prezentują się elegancko!

 

 

 

 

 

 

Silniki obu aut są oszczędne - jeden wysokoprężny, drugi benzynowy - przeczytaj testy.

 

 

Wnętrze Renault to elegancja, bogate wyposażenie i praktyczność, oraz wiele przestrzeni...

 

.... i bardzo podobnie jest w SSANGYONG.

 

 

Tekst zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski i Adam Janczur

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

KRÓL SAMOCHODÓW - SAMOCHÓD KRÓLÓW

 

AUTO-TURYSTYKA NAD BUGIEM

 

SSANGYONG W WIELKOPOLSCE

 

RENAULT ESPACE NAD BAŁTYKIEM

 
Designed by vonfio.de