Home Podróże sentymentalne HYUNDAI NA MAZOWSZU
HYUNDAI NA MAZOWSZU Email
Wpisany przez Robert WDZIĘCZKOWSKI   
poniedziałek, 04 stycznia 2016 17:39

 

MAZOWSZE ZIMĄ

 

W czasie świątecznym – Bożego Narodzenia pogoda wręcz rozpieszczała nas. Ciepło i sucho, czasem mocne słońce wychodzące zza nielicznych chmur. To sprzyjało wycieczkom i podróżom. HYUNDAI ix 20 okazał się wdzięcznym towarzyszem podróży. ZOBACZ FILM  -  HYUNDAI ix 20  -  TEST I


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;    HYUNDAI ix 20 - TEST

 

Mimo, iż brak śniegu, atmosferę świąteczną dało się wyczuć. W wielu miejscach mamy piękne świąteczne oświetlenie i ciekawe, duże choinki.

 

 

Legionowo to miasto podwarszawskie, które słynie z ciekawego oświetlenia świątecznego. Zawitaliśmy także pod pomnik Polski Walczącej na rondzie w centrum miasta.

 

 

OBEJRZYJ FILM  -  HYUNDAI ix 20  -  TEST II

 

 

 

Pod Legionowem w Józefowie jest duża stadnina koni. Hyundai doskonale prezentuje się z czworonogami, które chętnie wyszły nam na spotkanie.

Nieopodal nie dojeżdżając do Zalewu Zegrzyńskiego w lesie jest Rancho Bena ze zwierzętami w mini Zoo. Tym razem zamknięte, ale leśna droga z mostkiem na strumieniu jest ciekawa do jazdy także zimą.

 

 

Ale chcemy także zobaczyć zabytki kultury technicznej – w Tłuszczu jest węzeł kolejowy i dwie stare lokomotywy parowe wystawione jako eksponaty do zwiedzania. Jedna jest mała, wąskotorowa, a druga normalna, duża z tendrem na wodę i węgiel. Dzieci mają używanie.

 

 

 

W sanktuarium w Loretto koło Wyszkowa jest piękny ołtarz i ogrzewany kościół, który mimo to zima gości nieco mniej pątników. Trzy kilometry dalej nad Bugiem jest uroczy Kamieńczyk z pięknym kościołem i zjazdem nad samą rzekę. Jest tam cicho i spokojnie. Nieopodal są też Urle i Jadów z dużą wieżą kościelną.


PRZECZYTAJ TEŻ;   AUTO-TURYSTYKA W PAŁACU W STERDYNI

 

 

 

Cóż – oszczędny i pojemny HYUNDAI ix 20 jest bardzo dobrym kompanem dla takiego traperskiego zwiedzania. Mało pali i jest na tyle prędki, że jazda jest przyjemnością. Jest bliźniaczym autem do KIA Venga. Dlatego polecamy odkrywanie Mazowsza w takim aucie. 

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski


 

PRZECZYTAJ TAKŻE;

 

AUTO-TURYSTYKA W ŁEBIE

 

KIA W STOLICY

 

AUTO-TURYSTYKA NA MORAWACH

 
Designed by vonfio.de