Home Podróże sentymentalne KIA I VOLKSWAGEN - NOCNE SPOTKANIE
KIA I VOLKSWAGEN - NOCNE SPOTKANIE Email
Wpisany przez Robert WDZIĘCZKOWSKI   
sobota, 26 marca 2016 19:45

 

BIEL W CZERNI

 

Ciemną nocą na skraju miasta w słabo oświetlonym zaułku odbyło się tajne spotkanie w bieli. Oni, dwaj temperamentni, prędcy i atrakcyjni – piękni z natury. VOLKSWAGEN BETTLE i KIA CEE'D. A potem zaczęli się prężyć i pozować. Chcieli się ścigać, aż trzeba było ich poskromić.


OBEJRZYJ FILM - KIA I VW - BIEL W CZERNI

 

Czy można ich porównać? Czy dadzą się okiełznać?! W czerni nocy wyglądają elegancko, dumnie  i dostojnie. Są dobrze wykonane, godnie się prezentują i dają moc frajdy z jazdy.

 

 

 

VOLKSWAGEN BETTLE – przeczytaj test


Chce walczyć na światłach, ma duszę sportowca.

Silnik 2,0 TSI o mocy 220 KM przy 5100 – 6200 obr/min i 280 Nm przy 1700 – 5000 obr/min doskonale przyspiesza, bo moment obrotowy jest rozłożony równo. „Pary” pod nogą nigdy dość. Mimo sporej masy 1417 kg. Sześciobiegowa skrzynia DSG sprawnie przyspiesza pojazd. Ta znana i lubiana skrzynia szybko żongluje przełożeniami. Przy normalnej, ale nieco żwawszej jeździe możemy oczekiwać zużycia paliwa na poziomie niemal 10 litrów. Przy spokojnej jeździe możemy oczekiwać zużycia nawet w okolicach 6 litrów jadąc przy użyciu tempomatu. 

 

KIA CEE'D  –  przeczytaj test


Piękniś z zaskakującym, zadziornym charakterem.

Do napędu Cee'd służy dobrze znana jednostka benzynowa 1,6 z wtryskiem bezpośrednim. Wyposażona w dwukanałową sprężarkę twin-scroll. To po to, by dostarczała więcej momentu obrotowego w szerszym zakresie obrotów. Doprowadza się do niej więcej powietrza, przez dwa kanały dolotowe dla niskich i wysokich obrotów.

Moc 205 KM, a maksymalny moment obrotowy 265 Nm. Przyspiesza bardzo sprawnie w 7,7 sekundy do 100 Km/h. Prędkość maksymalna to 230 km/h. Na podkreślenie zasługują bardzo dobre hamulce, które zatrzymują auto rozpędzone do setki na 36,4 metrach. Uwagę zwraca duża elastyczność motoru. Przyspieszenie na jednym biegu bez redukcji nie nastręcza problemów. Na piątce możemy przyspieszać od 45 do ponad 200 km/h i daje radę. Silnik współpracuje z bardzo dobrze działającą skrzynią mechaniczną o sześciu przełożeniach. Ma krótki i precyzyjny skok lewarka. Działa bardzo sprawnie.


OBEJRZYJ FILM  -  KIA CEE'D GT  -  TEST

 

 

 

Nocne eskapady zakończyły się poskromieniem ich temperamentów, choć obaj mają magiczne guziki, dzięki którym zdobywają jeszcze więcej wigoru, ale należy przyznać, iż obaj rywale KIA i VOLKSWAGEN wyglądają godnie i są zawodnikami do wielkiej turystyki motoryzacyjnej. Auto-Turystyka miała moc frajdy z tego nocnego spotkania.


ZOBACZ NAS NA  FACEBOOK oraz NA  YOUTUBE

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia i filmy; Adam Janczur i Mirosław Wdzięczkowski


 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

VW TOURAN - PREMIERA

AUTO-TURYSTYKA NA MAZOWSZU

NOWA KIA OPTIMA KOMBI

 
Designed by vonfio.de