Home Podróże sentymentalne SEAT TOLEDO NA PODLASIU
SEAT TOLEDO NA PODLASIU Email
Wpisany przez Robert WDZIĘCZKOWSKI   
piątek, 17 czerwca 2016 12:20

 

WIOSNA NA PODLASIU

 

Urocze tereny o kilkadziesiąt do stu kilometrów na wschód od stolicy przyciągają zabytkami, dobrą kuchnią, piękną przyrodą i gościnnością mieszkańców. Wybraliśmy się tam bardzo pojemnym autem SEAT TOLEDO 1,2 TSI. Samochód doskonale jeżdżący i pewnie trzymający się drogi bezpiecznie wiózł nas przez drogi główne i te boczne. A widoki były niesamowite.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  SEAT TOLEDO 1,2 TSI  -  TEST

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA   YOUTUBE oraz   FACEBOOK

 

Droga przez Sulejówek, Okuniew i Stanisławów jest miejscami w remoncie i miejscami mamy ruch wahadłowy. Wszędzie widać wzrastającą zamożność kraju, wiele nowych i odnowionych budynków. Liczne kościoły tuż po renowacji.

 

ZOBACZ TEŻ;   SEAT CUPRA POWRACA

 

 

Zamek w Liwiu wita nas sennie. W wakacje odbywają się tu liczne imprezy. Nieopodal Węgrów z dużym odnowionym rynkiem, a dalej Sokołów Podlaski.

 

 

Na północ od Sokołowa jest gmina Sabnie. Docieramy do miejscowości Grodzisk. Nieduża wijąca się rzeczka Cetynia, nieduże wzgórza, lasy i piękny kościół. Cisza i spokój. Tak, tu można wypocząć.

 

 

 

Auto doprowadziło nas pewnie do celu. Toledo ma motor benzynowy z turbodoładowaniem 1197 cm 110 KM i 175 Nm momentu obrotowego przy 1550-4100 obr/min. Jest tak samo elastyczny jak diesel. Mimo, iż to tylko 110 KM i tylko 175 Nm to elastyczność i co za tym idzie możliwości przyspieszeń są bardzo dobre, tak dobre, jakby auto miało dużo więcej koni i Niutonów. Pomaga w tym niska masa 1101 kg. Przyspieszenie do setki to przyzwoite 9,5 sek, a prędkość maksymalna 206 km/h. Silnik jest połączony ze skrzynią manualną 6-biegową, która jest precyzyjna i pewna w działaniu.

 

 

 

Zużycie paliwa to 4,1 – 4,5 litra poza miastem przy spokojnej jeździe. W mieście 6,2 – 7 litrów w zależności od temperamentu. Gdy sobie mocno pofolgujemy może osiągnąć ponad 8 litrów, ale nie do wyczynów sportowych służy ten pojazd. W cyklu mieszanym to około 5 litrów na setkę.

 

 

W trasie powrotnej zaliczyć warto nieco inne drogi, gdzie widoki przednie i atrakcji moc, a ludzie przyjaźni. Cóż Podlasie jeszcze raz okazało się bardzo gościnne. SEAT TOLEDO 1,2 TSI okazał się pojazdem wygodnym i bezpiecznym, więc ruszajmy nim na wyprawy.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

PIERWSZY  RAJD  SEATA


NURBURGRING 24h - RELACJA

 

AUTO-TURYSTYKA NA ZIEMI SIEDLECKIEJ

 

 
Designed by vonfio.de