Home Podróże sentymentalne SSANGYONG TIVOLI PRZEZ POLSKĘ II
SSANGYONG TIVOLI PRZEZ POLSKĘ II Email
Wpisany przez Adam JANCZUR   
poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:09

 

ODSZUKAJ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

KOLEJNA WYPRAWA TIVOLI

 

Tym razem wybraliśmy się w intrygującą podróż na PODLASIE do zamku-pałacu w Żelechowie, by potem zawitać do Torunia. Ze stolicy na Lublin, potem duży korek przed rondem w Kołbieli i w lewo w stronę Żelechowa. Tam piękny pałac. A SSANGYONG TIVOLI, którym podróżowaliśmy? Cóż, jest fajny!

 

OBEJRZYJ FILM  -  SSANGYONG TIVOLI - TEST

 

PRZECZYTAJ TEŻ; SSANGYONG TIVOLI - PREMIERA

 

 

Trzeba przyznać, iż Tivoli pozytywnie zaskakuje. Ma siedem poduszek powietrznych, w tym poduszkę kolanową dla kierowcy. Silniki dostępne w nim to benzynowy 1,6 litra 128 KM przy 6000 obr/min i 160 Nm przy 4500 obr/min. Jeździliśmy nim i wrażenia są bardzo dobre, silnik doskonale daje radę współpracując doskonale z dobrze zestopniowaną 6-biegową mechaniczną skrzynią biegów.


PRZECZYTAJ TEŻ;  SSANGYONG TIVOLI BENZYNOWY - TEST

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   SSANGYONG TIVOLI W MAŁOPOLSCE


Drugi motor to turbodiesel 1,6 litra 115 KM przy 3400-4000 obr/min i 300 Nm przy 1500-2500 obr/min. Oba spełniają wyśrubowane normy europejskie EURO6. My tym razem podróżowaliśmy wersją z motorem benzynowym. W miejskiej dżungli – do której jest stworzony spalanie jest na poziomie 7,0 – 7,5 litra benzyny. Poza miastem przy stabilnym poruszaniu się możemy mieś zużycie nawet w okolicy 5,0 litra, a nawet mniej. Ale przy nieco szybszym około sześciu litrów jest również niezłym wynikiem. To także dzięki akceptowalnej masie 1270 kg. Konkurencja bywa cięższa, poza modelem CITROEN CACTUS.

 

 

W Żelechowie

 

W Toruniu.

 

Auto ma też 3 stopniowe ustawienie wspomagania kierownicy. 6 kolorów podświetlenia zegarów, które są bardzo przejrzyste. Siedzenia kierowcy mogą być wentylowane. Auto ma wyjątkowo dużo miejsca w środku. Zarówno na przednich jak i tylnych fotelach jest moc miejsca. Siedzenia są przyjemnie twarde i wyściełane dobrej jakości materiałami. Wszystkie materiały wykończenia wnętrza są miękkie i wysokiej jakości. Nic nie skrzypi, nie stuka, spasowanie – wykończenie jest bardzo dobre.

 

 

 

 

Z Żelechowa, by ominąć Warszawę do Kołbieli (korek), i obwodnicą dla ciężarówek przez Górę Kalwarię i Grójec do autostrady przez Stryków do Torunia. Jest całkiem miła droga! Trafiliśmy na znośny ruch.

 

 

Toruń wita nas piękną pogodą i starówką bardzo atrakcyjną o każdej porze roku. A SSANGYONG TIVOLI spisał się doskonale, pewnie dowożąc nas do celu ze zużyciem paliwa na tyle mały, iż nie wyniosło to drogo.

 

 

Przepiękny widok przez Wisłę na starówkę w Toruniu.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

SSANGYONG XLV - PREMIERA POLSKA

 

AUTO-TURYSTYKA W ARMENII

 

SSANGYONG TIVOLI DIESEL 4X4 - TEST

 
Designed by vonfio.de